REKLAMA

Reforma oświaty, ZNP: Ministerstwo Edukacji chce upolitycznić szkoły

  • Autor: PAP/AT
  • 13 lutego 2017 07:05
Reforma oświaty, ZNP: Ministerstwo Edukacji chce upolitycznić szkoły Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. (fot. znp.pl)

• Zmiany, które chce wprowadzać MEN, najbardziej uderzą w dzieci i ich rodziców - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, oceniając zmiany w oświacie.
• Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ma żadnego pomysłu na polską edukację i polską szkołę, poza tendencją do jej maksymalnego upolitycznienia - powiedział Broniarz.

Sławomir Broniarz był gościem rady krajowej Partii Razem. Podczas konferencji prasowej przekonywał, że zmiany, które chce wprowadzać MEN, najbardziej uderzą w dzieci i ich rodziców. - Projektowane zmiany najbardziej dotkliwie uderzą w dziecko, uderzą w ucznia; uderzą w rodziny i to w różnych aspektach - ekonomicznym, logistycznym i organizacyjnym - ocenił.

Prezes ZNP wskazał, że odczuje także w środowisko nauczycieli i pracowników oświaty. - Żadne zaklęcia pani minister ani też mało wiarygodne zapewnienia, że przy likwidacji 7,5 tys. szkół - 7,5 tys. zakładów pracy stworzymy 5 tys. dodatkowych miejsc pracy, nas nie uspokajają - stwierdził. Jak dodał, dla ZNP miarodajne i wiarygodne są informacje z samorządów, które informują o procesie zmian.

- Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ma żadnego pomysłu na polską edukację, nie ma żadnego pomysłu na polską szkołę, poza tendencją do maksymalnego jej upolitycznienia i to jest efekt, przed którym Związek Nauczycielstwa Polskiego ostrzega - ocenił.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA