REKLAMA

Reforma oświaty: ZNP zaprasza partie. Będzie wspólna deklaracja na rzecz referendum

  • Autor: PAP/JS
  • 11 stycznia 2017 16:56
Reforma oświaty: ZNP zaprasza partie. Będzie wspólna deklaracja na rzecz referendum Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego (fot. znp.edu.pl)

• 24 lub 25 stycznia wszystkie organizacje popierające zorganizowanie ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji mają podpisać wspólną deklarację na rzecz jego przeprowadzenia.
• Wcześniej - 17 stycznia ma zostać ogłoszona treść pytania, które miałoby zostać zadane w referendum – poinformował prezes ZNP.

W środę (11 stycznia) w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego doszło do kolejnego spotkania organizacji, ruchów i partii popierających pomysł związku zorganizowania referendum w sprawie reformy.

"Zakończyło się kolejne spotkanie komitetu referendalnego, w skład którego wchodzą organizacje pozarządowe, stowarzyszenia rodziców, partie polityczne parlamentarne i pozaparlamentarne. Rozmawialiśmy o kwestiach przygotowania całego procesu referendalnego, ustaliliśmy strukturę organizacyjną, zasady komunikacji i pewne formy organizacyjnego wsparcia i wzajemnych relacji, jakie będą towarzyszyły temu komitetowi" - powiedział Sławomir Broniarz na briefingu po spotkaniu. Zaznaczył, że uczestnicy spotkania chcą, by komitet miał charakter otwarty.

"Przed nami rzecz najważniejsza. Jesteśmy w końcowej fazie formułowania deklaracji dla wszystkich, którzy zechcą to referendum wesprzeć. Jednocześnie mam nadzieję, że we wtorek będzie gotowa ostateczna wersja pytania, które będzie kluczowe dla zebrania ponad pół miliona podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum" - zaznaczył prezes ZNP.

"Chciałbym też zaprosić na 24 lub 25 stycznia kiedy to w siedzibie ZNP wszystkie organizacje tutaj obecne (…), a także inne partie, organizacje, stowarzyszenia i fundacje skupiające rodziców zechcą podpisać wspólną deklarację na rzecz przeprowadzenia referendum" - dodał.

Następnie po raz kolejny poparcie dla pomysłu referendum zadeklarowali przedstawiciele PO, Nowoczesnej, PSL, Razem, ruchu "Rodzice przeciwko reformie edukacji" i "Koalicji NIE dla chaosu w szkole".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA