REKLAMA

Reforma sądów: możliwe jeszcze jedno spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim

  • Autor: PAP/MIW
  • 02 listopada 2017 19:57
Reforma sądów: możliwe jeszcze jedno spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim Prezydent Andrzej Duda (fot. mat. BBN)

Być może dojdzie jeszcze do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. projektów ustaw o KRS i SN - poinformował w czwartek (2.11) prezydencki minister Andrzej Dera. Jak mówił, byłoby to ostatnie, "zatwierdzające" spotkanie w tej kwestii.

W piątek (3.11) szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS) spotka się wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą ws. prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN. Obaj spotkali się już wcześniej w tej sprawie - we wtorek.

Po czterech spotkaniach prezydenta Andrzej Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, rozmowy o prezydenckich projektach zeszły na "poziom ekspercki". Ostatnia rozmowa, do której doszło 20 października, dotyczyła poprawek zaproponowanych przez PiS do prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS. Prezydent, który ma zastrzeżenia do części z nich, przekazał wówczas liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi.

Minister Dera pytany w czwartek w RMF, czy nie będzie więcej spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyński, wyraził przekonanie, że "być może" dojdzie jeszcze do jeszcze jednego ostatniego spotkania.

- Być może będzie jeszcze ostateczne spotkanie; ostatnie - może tak to nazwijmy - w tej kwestii - powiedział.

- Myślę, że nie można tego wykluczyć, jak szczegóły zostaną w detalach uzgodnione, to będzie to zatwierdzające, ostatnie spotkanie - dodał minister.

Jak mówił Dera, ostatnim spotkaniem prezydenta Dudy z szefem PiS w kwestii sądownictwa było spotkanie w Belwederze. Dopytywany, czy od tego czasu - czyli od 20 października - nie doszło do żadnego dodatkowego spotkania, minister odpowiedział, że "nic mu o tym nie wiadomo". Na uwagę dziennikarza, że nie oznacza to, że spotkanie się nie odbyło, Dera podkreślił, że "nic mu o tym nie wiadomo". 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-03 16:20:57
    Ha,ha,ha,ha,....to już nie chodzi o te zapchane Sądy ?O Obywateli, o przyśpieszenie rozpatrywania spraw ?! Wy podli WYWROTOWCY !!! TERAZ JESTEŚMY PEWNI,ŻE PRZEJMUJECIE PAŃSTWO POLSKIE....OBYŚCIE ZAPADLI SIĘ W CZELUŚCIACH PIEKIEŁ .....SZATAŃSKIE POMIOTŁA !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA