REKLAMA

Reforma szkolnictwa: Minister wydłuża czas studiów. Nie 5 a 7 lat

  • Autor: PAP/AT
  • 25 sierpnia 2017 06:28
Reforma szkolnictwa: Minister wydłuża czas studiów. Nie 5 a 7 lat Rewolucji należy się spodziewać na studiach niestacjonarnych (fot. Fotolia)

Według planów reformy szkolnictwa ministra Jarosława Gowina Studia wieczorowe czy zaoczne będą trwały nawet siedem lat. Ma to podnieść ich jakość.

Rewolucji należy się spodziewać na studiach niestacjonarnych. Zostaną one wydłużone o dwa semestry. Oznacza to, że studia dwustopniowe - licencjackie i magisterskie - będą trwały siedem lat. Natomiast jednostopniowe studia magisterskie wieczorowe lub zaoczne, które dziś tradycyjnie trwają pięć lat, wydłużą się się o rok. Takie są plany reformy szkolnictwa ministra Jarosława Gowina - podaje "Rzeczpospolita".

Takie posunięcie resortu tłumaczy troską o poziom nauki. "Wydłużenie ma umożliwić studentom niestacjonarnym bezpośredni kontakt z nauczycielem akademickim na takim samym poziomie jak studentom dziennym. Zajęcia na studiach zaocznych są skumulowane, trwają cały weekend, bo tyle zazwyczaj trwa zjazd. Zjazdy są najczęściej organizowane co dwa tygodnie" - powiedział "Rz" Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • loft 2017-09-02 12:53:56
    tyle lat a poziom studiów jest wszędzie coraz gorszy, Na wyższej szkole bezpieczenstwa studiowałem kilka lata temu i poziom był wyższy, niż na Uczelni państwowej.
  • wnikliwy 2017-08-25 07:42:55
    Studia afrykańskie powinny trwać przynajmniej 15 lat, panie ministrzeREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA