REKLAMA

Rekonstrukcja rządu. Konrad Szymański uspokaja, Morawiecki potrzebuje trochę czasu

  • Autor: GP
  • 19 grudnia 2017 14:05
Rekonstrukcja rządu. Konrad Szymański uspokaja, Morawiecki potrzebuje trochę czasu Konrad Szymański i Beata Szydło w czasie rozmów w Brukseli w czasie jednego ze szczytów unijnych w 2017 r. (fot.facebook.com/pg/pisorgpl)

Wiceminister w MSZ Konrad Szymański ocenił, że nie ma pewności ws. składu Rady Ministrów pod premierem Mateuszem Morawieckim. - (Premier) ostrożnie chce się przyjrzeć temu, w jaki sposób działa rząd - mówił o możliwych zmianach w Radzie Ministrów we wtorek (19 grudnia).

• Polityk ocenił, że na linii MSZ - nowy premier współpraca układa się dobrze. - Być może tak zostanie - konkludował swoją wtorkową ocenę w radiu.

• W czasie rozmów i spekulacji o zmianach w rządzie mówiło się, że właśnie w MSZ jest możliwa zmiana ministra.

 

Wraz z nowym premierem zaczynają się roszady w otoczeniu urzędu Prezesa Rady Ministrów. W poniedziałek (18 grudnia) zmiana dotknęła Elżbietę Witek (PiS), która przestała pełnić funkcję szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów. Nie była to jedyna zmiana. Jak informowaliśmy w poniedziałek, do pracy w Kancelarii poszli także poseł PiS Marek Suski i posłanka Joanna Kopcińska. Ona będzie nowym rzecznikiem rządu.

O to, czy kolejne osoby będą musiały się pożegnać z funkcjami, był pytany we wtorek (19 grudnia) wiceszef resortu dyplomacji Konrad Szymański.

Czytaj też: Mateusz Morawiecki wybrał współpracowników

Premier Morawiecki bardzo ostrożnie chce się przyjrzeć temu, w jaki sposób działa rząd i chce podjąć ostrożną, wyważoną decyzję co do korekt personalnych - stwierdził w radiu Zet cytowany polityk. Po czym zaznaczył, że nie można być pewnym żadnej zmiany w tej chwili. - Pan premier będzie chciał zaproponować optymalne rozwiązania z punktu widzenia jego wizji prowadzenia polityki.

MSZ rozumie się z Morawieckim

Wiceminister jest o tyle interesującym źródłem informacji o relacji między Morawieckim a MSZ, że miał już osobistą szansę współpracy z Morawieckim jako premierem. Szymański odpowiada w MSZ za kontakty na linii Warszawa-Bruksela. Przypomnijmy, że w piątek (15 grudnia) trwał szczyt Rady Europejskiej. Szymański był w delegacji rządu RP na to spotkanie. Przewodniczył jej nie kto inny, jak właśnie Morawiecki.

Czytaj też: Będą nowe osoby za współpracowników Morawieckiego w komisji ds. Amber Gold

- Na dziś współpracujemy z premierem Morawieckim w wielu aktualnych sprawach. Być może tak zostanie - nie ukrywał odrobiny niepewności w radiowej wypowiedzi Szymański.

Polityk zaznaczył, że zmiany personalne w zakresie któregokolwiek resortu są sprawą przyszłą i niepewną, stąd też jego sugestia dla całej opinii publicznej, by cierpliwie czekać.

MSZ do zmiany

Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest od dłuższego czasu typowane jako resort, w którego kierownictwie dojdzie do zmian. Jeszcze w czasie kierowania Radą Ministrów przez Beatę Szydło Witold Waszczykowski był typowany jako faworyt do dymisji. Na jego miejsce ma wejść bliski człowiek prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

Więcej o możliwej zmianie w MSZ przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA