REKLAMA

Rekonstrukcja rządu. Konrad Szymański uspokaja, Morawiecki potrzebuje trochę czasu

 • Autor: GP
 • 19 grudnia 2017 14:05
Rekonstrukcja rządu. Konrad Szymański uspokaja, Morawiecki potrzebuje trochę czasu Konrad Szymański i Beata Szydło w czasie rozmów w Brukseli w czasie jednego ze szczytów unijnych w 2017 r. (fot.facebook.com/pg/pisorgpl)

Wiceminister w MSZ Konrad Szymański ocenił, że nie ma pewności ws. składu Rady Ministrów pod premierem Mateuszem Morawieckim. - (Premier) ostrożnie chce się przyjrzeć temu, w jaki sposób działa rząd - mówił o możliwych zmianach w Radzie Ministrów we wtorek (19 grudnia).

• Polityk ocenił, że na linii MSZ - nowy premier współpraca układa się dobrze. - Być może tak zostanie - konkludował swoją wtorkową ocenę w radiu.

• W czasie rozmów i spekulacji o zmianach w rządzie mówiło się, że właśnie w MSZ jest możliwa zmiana ministra.

 

Wraz z nowym premierem zaczynają się roszady w otoczeniu urzędu Prezesa Rady Ministrów. W poniedziałek (18 grudnia) zmiana dotknęła Elżbietę Witek (PiS), która przestała pełnić funkcję szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów. Nie była to jedyna zmiana. Jak informowaliśmy w poniedziałek, do pracy w Kancelarii poszli także poseł PiS Marek Suski i posłanka Joanna Kopcińska. Ona będzie nowym rzecznikiem rządu.

O to, czy kolejne osoby będą musiały się pożegnać z funkcjami, był pytany we wtorek (19 grudnia) wiceszef resortu dyplomacji Konrad Szymański.

Czytaj też: Mateusz Morawiecki wybrał współpracowników

Premier Morawiecki bardzo ostrożnie chce się przyjrzeć temu, w jaki sposób działa rząd i chce podjąć ostrożną, wyważoną decyzję co do korekt personalnych - stwierdził w radiu Zet cytowany polityk. Po czym zaznaczył, że nie można być pewnym żadnej zmiany w tej chwili. - Pan premier będzie chciał zaproponować optymalne rozwiązania z punktu widzenia jego wizji prowadzenia polityki.

MSZ rozumie się z Morawieckim

Wiceminister jest o tyle interesującym źródłem informacji o relacji między Morawieckim a MSZ, że miał już osobistą szansę współpracy z Morawieckim jako premierem. Szymański odpowiada w MSZ za kontakty na linii Warszawa-Bruksela. Przypomnijmy, że w piątek (15 grudnia) trwał szczyt Rady Europejskiej. Szymański był w delegacji rządu RP na to spotkanie. Przewodniczył jej nie kto inny, jak właśnie Morawiecki.

Czytaj też: Będą nowe osoby za współpracowników Morawieckiego w komisji ds. Amber Gold

- Na dziś współpracujemy z premierem Morawieckim w wielu aktualnych sprawach. Być może tak zostanie - nie ukrywał odrobiny niepewności w radiowej wypowiedzi Szymański.

Polityk zaznaczył, że zmiany personalne w zakresie któregokolwiek resortu są sprawą przyszłą i niepewną, stąd też jego sugestia dla całej opinii publicznej, by cierpliwie czekać.

MSZ do zmiany

Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest od dłuższego czasu typowane jako resort, w którego kierownictwie dojdzie do zmian. Jeszcze w czasie kierowania Radą Ministrów przez Beatę Szydło Witold Waszczykowski był typowany jako faworyt do dymisji. Na jego miejsce ma wejść bliski człowiek prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

Więcej o możliwej zmianie w MSZ przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA