REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Polacy wytypowali ministrów do zmiany

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 września 2016 16:43
Rekonstrukcja rządu: Polacy wytypowali ministrów do zmiany Polacy w sondażu "Dziennika Gazety Prawnej" wytypowali ośmiu najgorszych ministrów. (fot. kancelaria premiera/twitter)

Polacy w sondażu "Dziennika Gazety Prawnej" wytypowali ośmiu najgorszych ministrów.

Premier Beata Szydło poinformuje o zmianach personalnych i systemowych w rządzie.

Zapowiedziała je w piątek (23 września) na antenie Polskiego Radia. W sobotę, podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS, mówiła też m.in. o zmianach w spółkach Skarbu Państwa, nie tylko kadrowych, ale i w zarządzaniu.

Przed konferencją prasową premier trwają spekulacje, kto straci stanowisko. Mówi się, że najpewniejsza jest dymisja ministra finansów Pawła Szałamachy i poszerzenie kompetencji wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

"Dziennik Gazeta Prawna" zapytał Polaków, których ministrów oni by wymienili. Wskazano ośmiu najgorszych pracowników rządu: Antoniego Macierewicza (Ministerstwo Obrony Narodowej), Annę Zalewską (Ministerstwo Edukacji Narodowej), Zbigniewa Ziobrę (Ministerstwo Sprawiedliwości), Witolda Waszczykowskiego (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), Konstantego Radziwiłła (Ministerstwo Zdrowia), Krzysztofa Jurgiela (Ministerstwo Rolnictwa), Mariusza Błaszczaka (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) i Jana Szyszkę (Ministerstwo Środowiska).

 Wkrótce okaże się, czy Beata Szydło podzieli zdanie Polaków...

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • refez 2018-01-09 14:17:43
    Cóż, Duda po raz kolejny okazał się (...) z przerośniętą megalomanią. Przez zadraśnięte własne Ego, najpierw wymusił dymisję Szydło, a teraz wymusił na Kaczyńskim i na Morawieckim dymisję Macierewicza. Już od czasu veta tracę do niego szacunek. Co raz przesadniej kreuje on siebie na "Ojca Narodu"- całkiem nieuzasadnienie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA