REKLAMA

Rekrutacja do przedszkoli: Jest postulat do Ministerstwa Edukacji ws. liczby miejsc dla dzieci

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT
  • 29 czerwca 2017 13:01
Rekrutacja do przedszkoli: Jest postulat do Ministerstwa Edukacji ws. liczby miejsc dla dzieci Miejsc w przedszkolach jest za mało (fot. pixabay)

Rekrutacja do przedszkoli, liczba dzieci w oddziale: Placówki mogą przyjąć o 20 proc. dzieci. O ile zmieni się jeden zapis

Liczba dzieci przyjmowanych do przedszkoli może być większa. Burmistrz ma postulat do Ministerstwa Edukacji.

Burmistrz Rejowca Fabrycznego Stanisław Bodys zwrócił się z postulatem do ministra edukacji narodowej w sprawie liczby dzieci w przedszkolach. Jego zdaniem, istnieje bezkosztowy sposób na zwiększenie o 10-20 proc. dzieci przyjętych do przedszkoli. Chodzi o zmianę bądź interpretację przepisu dotyczącego liczby dzieci w oddziale. Dzisiaj mówi on o 25 dzieciach.

- My wiemy, w samorządach mamy twarde dane, że po rozpoczęciu roku szkolnego, po dwóch tygodniach, dramatycznie spada liczba dzieci uczęszczających do przedszkoli. Wiele rezygnuje, ale nie wypisuje się z przedszkoli. Frekwencja w grupie waha się w granicach 70 proc., góra 80 proc. – zauważa Stanisław Bodys.

Jego zdaniem, możliwa jest taka interpretacja, by 25 dzieci liczyć na podstawie obecnych na zajęciach, a nie zapisanych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jacek 2017-06-29 17:21:16
    "Placówki mogą przyjąć o 20 proc. dzieci." Aha.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA