REKLAMA

Reparacje: Polacy chcą odszkodowania od Niemiec za II Wojnę Światową

 • Autor: PAP/AT
 • 18 września 2017 07:53
Reparacje: Polacy chcą odszkodowania od Niemiec za II Wojnę Światową Polacy chcą reparacji, ale nie wierzą ze mamy szanse na odszkodowania (fot.pixabay.com)

Jak pokazuje sondaż przeprowadzony na panelu badawczym Ariadna prawie połowa Polaków popiera popiera żądanie reparacji. Jednak tylko niespełna 16 proc. wierzy, że otrzymamy odszkodowania za II Wojnę Światową.

Prawie połowa Polaków popiera żądanie odszkodowania od Niemiec za II wojnę światową, ale niespełna 16 proc. wierzy w to, że mamy szanse je uzyskać - informuje wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pokazuje sondaż "DGP" przeprowadzony na panelu badawczym Ariadna, ponad 48 proc. respondentów popiera żądanie reparacji. Przeciwnego zdania jest 29 proc. Najwięcej zwolenników (59 proc.) jest w grupie wiekowej 35-44 lata.

Czytaj też: Reparacje: Wystawmy Niemcom fakturę

Z kolei sceptyków (36 proc.) jest najwięcej wśród najmłodszych (w wieku 18-24 lat). W elektoratach partyjnych najwięcej zwolenników jest wśród wyborców PiS i Kukiz'15. Natomiast w elektoratach PO i Nowoczesnej przeważają przeciwnicy.

Czytaj też: Reparacje wojenne od Niemiec: Trzeba dokonać bilansu strat, jakie poniosła Polska podczas II W.Ś.

Niespełna 16 proc. pytanych wierzy, że otrzymamy odszkodowania. Nawet w elektoracie PiS przeważają osoby wątpiące. Zdaniem politologa prof. Antoniego Dudka wyniki pokazują, że Polacy są realistami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Władysław Jagiełło 2017-09-18 19:44:57
  Do Mieszko: Ja, Mieszko, widze, że Ty to jestes mądry Król, ten chrzest to nam dobrze zrobił, ale tak Ci prywatnie powiem, że ta tatarska jazda, to były chłopaki, jak te z GROM'u
 • Jagiełło Władek 2017-09-18 19:28:44
  E, nie, ja to nie chcę! Mnie i swoje wystarczy. Niemiec mi jakiś bedzie dawał. a niedoczekanie. Nie poto ich pod grunwaldem napierdoliłem.
 • Mieszko 2017-09-18 18:17:43
  My Niemcom musimy zapłacić reparacje bo jak byśmy ich zatrzymali to tysiącami nie ginęliby w kraju rad i pokojuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA