REKLAMA

Represjonowani opozycjoniści chcą, by Wałęsa oddał pieniądze z Nobla

  • Autor: bad
  • 19 lutego 2016 18:31
Represjonowani opozycjoniści chcą, by Wałęsa oddał pieniądze z Nobla Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych ostro krytykuje Lecha Wałęsę. (fot. facebook)

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych apeluje do Lecha Wałęsę o dobrowolny zwrot pieniędzy, które dostał w związku z nagrodą Nobla w 1983 roku.

Stowarzyszenie pisze w liście, że „kolejne ujawnione oryginalne dokumenty potwierdzają współpracę pana ze służbami specjalnymi PRL, donoszenie na kolegów i pobieranie za to od tych służb wynagrodzenia”.

W liście czytamy ponadto, że Wałęsa „nic nie uczynił dla represjonowanych działaczy opozycji solidarnościowej, którzy utracili zdrowie i mienie na skutek represji politycznych.”

- Jako prezydent zadbał pan natomiast o komunistyczną nomenklaturę i bezpiekę (SB), przyznając im ogromne przywileje materialne. Roczne świadczenia na SB, które łoży III RP, to wydatek ok. 8 mld zł – podkreślają członkowie Stowarzyszenia.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych apeluje wobec tego do Lecha Wałęsę o dobrowolny zwrot pieniędzy, które dostał w związku z nagrodą Nobla w 1983 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA