REKLAMA

Reprywatyzacja, Sebastian Kaleta: Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostawiła wyrzucanych mieszkańców samym sobie

  • Autor: PAP/AT
  • 18 października 2017 07:48
Reprywatyzacja, Sebastian Kaleta: Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostawiła wyrzucanych mieszkańców samym sobie Prezydent miasta pozostawiła wyrzucanych na bruk mieszkańców samym sobie - powiedział Sebastian Kaleta (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

Obecne władze stolicy mogły powstrzymać skutki decyzji zwrotowej ws. kamienicy przy ul. Nabielaka 9. - powiedział członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

"Gazeta Polskiej Codziennie" przypomina, że komisja weryfikacyjna badająca aferę reprywatyzacyjną w Warszawie zajmie się pod koniec października kamienicą przy ul. Nabielaka 9. Gazeta wskazuje, że ta kamienica to "jeden z symboli warszawskiej dzikiej reprywatyzacji".

"Pod naciskiem znanego handlarza roszczeniami, który nabył kamienicę, wyprowadzili się niemal wszyscy jej mieszkańcy. Została Jolanta Brzeska, działaczka społeczna, założycielka ruchu lokatorskiego. W 2011 r. znaleziono jej spalone ciało w Lesie Kabackim" - czytamy w dzienniku.

"Decyzję zwrotową podpisano tuż przed rozpoczęciem prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Obecne władze miasta mogły powstrzymać skutki tej decyzji" - mówi Kaleta.

Czytaj też: Reprywatyzacja: Koniec oddawania kamienic z lokatorami

Gazeta przypomina, że we wtorek, podczas konferencji w ratuszu Gronkiewicz-Waltz przedstawiła dokumenty dotyczące zwrotu kamienicy przy Nabielaka 9. Wynika z nich, że tę decyzję podpisał w 2006 r. Mirosław Kochalski, były urzędnik Biura Gospodarki Nieruchomościami, a obecnie wiceprezes Orlenu. Przejął on władzę w Warszawie, po tym jak Lech Kaczyński w grudniu 2005 r. zaczął pełnić urząd prezydenta. "Pan Kochalski rządził z upoważnienia Prawa i Sprawiedliwości. Próbowano ogromnym wysiłkiem, ponieważ zostałam prezydentem miasta w grudniu 2006 r., wmówić, że to moja decyzja. Tymczasem to PiS zwrócił tę kamienicę" - mówiła prezydent stolicy cytowana przez "GPC".

"To, że decyzja zwrotowa ws. Nabielaka 9 została wydana na chwilę przed rozpoczęciem prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz nie oznacza, że nie mogła ona zapobiec skutkom tej decyzji. Tymczasem prezydent miasta pozostawiła wyrzucanych na bruk mieszkańców samym sobie. Na nic zdały się ich wielokrotne błagania, by miasto zajęło się ich sprawą" - mówi "GPC" Kaleta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA