REKLAMA

Resort budownictwa bierze na tapetę ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych

  • Autor: Housemarket.pl
  • 29 czerwca 2016 13:29
Resort budownictwa bierze na tapetę ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych Dawne mieszkania zakładowe do nabycia po preferencyjnych warunkach? (fot. pixabay)

• Rząd zmieni ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych.
• Określi ona warunki finansowe nabywania własności lokali przez najemców dawnych mieszkań zakładowych przejętych nieodpłatnie przez spółdzielnie.

Poseł Czesław Sobierajski (PiS) zapytał ministra budownictwa, czy resort podejmuje działania umożliwiające najemcom dawnych mieszkań zakładowych, które zostały nieodpłatnie przejęte przez spółdzielnie mieszkaniowe, nabycie na własność ich mieszkań na preferencyjnych warunkach.

Poseł zaznaczył, że w obecnym stanie prawnym najemcy dawnych mieszkań zakładowych nie mają możliwości przeniesienia na własność wynajmowanych przez nich mieszkań na preferencyjnych warunkach.

Wynika to z treści wyroku Trybunału Konstytucyjnego o spółdzielniach mieszkaniowych w zakresie, w jakim przyznaje najemcy roszczenie o przeniesienie własności lokalu mieszkalnego, który przed nieodpłatnym przyjęciem przez spółdzielnie był mieszkaniem przedsiębiorstwa państwowego, państwowej osoby prawnej lub państwowej jednostki organizacyjnej jest niezgodny z konstytucją.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA