REKLAMA

Resort pracy ma 7,7 mln zł dla podmiotów ekonomii społecznej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 03 sierpnia 2016 11:38
Resort pracy ma 7,7 mln zł dla podmiotów ekonomii społecznej Nawet o 100 tys. zł pożyczki na rozwój działalności lub usług mogą ubiegać się podmioty ekonomii społecznej (fot. PTWP)

• Nawet o 100 tys. zł pożyczki na rozwój działalności lub usług mogą ubiegać się podmioty ekonomii społecznej.
• Ze wsparcia można skorzystać do końca 2016 r.

W latach 2012-2015 na wsparcie przedsiębiorstw ekonomii społecznej przeznaczono ponad 31,3 mln zł. Jak informuje resort pracy, do końca 2016 roku działalność pożyczkowa będzie kontynuowana na dotychczasowych zasadach, a kwota wsparcia wyniesie łącznie ok. 7,7 mln zł.

Jak otrzymać wsparcie?

Należy zgłosić się do Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych (TISE) - operatora funduszu ekonomii społecznej (ES Funduszu) bądź do partnerów regionalnych TISE i złożyć odpowiedni wniosek. Lista partnerów oraz wszelkie informacje dotyczące uzyskania wsparcia w ramach projektu dostępne są na stronie internetowej esfundusz.pl.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

Oferta resortu pracy przeznaczona jest dla podmiotów ekonomii społecznej, czyli: spółdzielni pracy, spółdzielni inwalidów i niewidomych, spółdzielni socjalnych, organizacji pozarządowych, kościelnych osób prawnych lub jednostek organizacyjnych, a także spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz klubów sportowych prowadzonych w formie spółki.

Czytaj też: Pracownicy Telewizji Polskiej stracą pracę?

Gdzie można składać wnioski o przyznanie pożyczki?

Wypełniony wniosek o pożyczkę – pobrany ze strony www.esfundusz.pl – wraz z niezbędnymi załącznikami można przesłać do Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych (TISE) bezpośrednio w wersji elektronicznej. Można też osobiście skontaktować się z partnerami regionalnymi TISE.

Jak przypomina resort pracy, maksymalna kwota pożyczki wynosi 100 tys. zł. Można ją spłacać do 5 lat (60 miesięcy).

Preferencyjność pożyczki polega na braku jakichkolwiek dodatkowych opłat i prowizji oraz atrakcyjnym oprocentowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA