REKLAMA

Resort pracy zainteresowany transakcją Rafała Brzoski

  • dlahandlu.pl
  • Autor: Dlahandlu.pl
  • 09 września 2016 12:42
Resort pracy zainteresowany transakcją Rafała Brzoski Prezes zarządu Grupy Integer.pl. Rafał Brzoska (Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmie się transakcją Rafała Brzoski – obiecuje w rozmowie z money.pl wiceminister Stanisław Szwed.
• Właściciel InPostu na początku sierpnia sprzedał swoją spółkę Bezpieczny List za 10 tys. zł firmie Tenes One.
• Do transakcji doszło na chwilę przed wypłatą pensji 1200 pracownikom.

- Tego konkretnego przykładu nie znam. Nie odniosę się do niego. Jest jednak problem z upadłościami. (...) To kwestia nie kodeksu pracy, a wymiaru sprawiedliwości – mówi Stanisław Szwed.

Wiceminister przyznaje, że wie o sytuacjach, w których osoby tworzące spółki, odnajdują się w innym kraju. Odnosząc się do transakcji związanej z Bezpiecznym Listem, obiecał pomoc. - Sprawdzę to. Do ministerstwa i do mojego departamentu nic takiego nie wpłynęło - zaznacza wiceminister.Sprawa wypłynęła pod koniec sierpnia. Na kilka dni przed wypłaceniem pensji pracownikom InPost za 10 tys. zł sprzedał swoją spółkę-córkę Bezpieczny List. Zatrudnionych było w niej co najmniej 1200 osób. Listonosze zamiast pieniędzy, otrzymali wypowiedzenia. Właściciel InPostu Rafał Brzoska powiedział money.pl, że poprosił nowego właściciela o wyjaśnienia, ale jednocześnie odciął się od sprawy, przekonując, że on ze swoimi byłymi pracownikami nie ma już nic wspólnego.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA