REKLAMA

Resorty rodziny i sprawiedliwości: Obniżenie alimentów z powodu 500 plus niedopuszczalne

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 21 kwietnia 2016 18:40
Resorty rodziny i sprawiedliwości: Obniżenie alimentów z powodu 500 plus niedopuszczalne Resorty rodziny i sprawiedliwości uznały działanie sądów za niedopuszczalne i w razie konieczności zapowiedziały zmiany ustawowe (fot. twitter/MRPiPS)

• Zapadł pierwszy wyrok, w którym świadczenie przyznane w ramach rządowego programu 500 plus stało się powodem odmowy wnioskowanej przez matkę dziecka podwyżki alimentów.
• Resorty rodziny i sprawiedliwości uznały takie działanie za niedopuszczalne i w razie konieczności zapowiedziały zmiany ustawowe.

W Rzeszowie zapadł pierwszy wyrok, w którym świadczenie przyznane w ramach rządowego programu 500 plus stało się powodem odmowy wnioskowanej przez matkę dziecka podwyżki alimentów.

W reakcji na tę decyzję resort rodziny wydał komunikat, w którym zapewnia, że sytuację tę uznaje za niedopuszczalną i w razie konieczności wprowadzi odpowiednie zmiany ustawowe.

"Świadczenie „Rodzina 500 plus” to wsparcie rodziców w wychowywaniu dzieci. Jego celem jest inwestycja w rodzinę oraz zachęcenie rodziców do posiadania kolejnych dzieci. Ministerstwo Sprawiedliwości monitoruje sytuacje, w których rodzice wnioskują o obniżenie świadczeń alimentacyjnych od momentu wejścia w życie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci" - czytamy.

"Ministerstwo Rodziny popiera stanowisko prezentowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Twierdzenie, że świadczenie „Rodzina 500 plus” pobierane przez rodzica może być podstawą do obniżenia pobieranych przez niego świadczeń alimentacyjnych jest niedopuszczalne. W razie konieczności, w porozumieniu z Ministerstwem Sprawiedliwości, wprowadzone zostaną odpowiednie zmiany ustawowe" - głosi komunikat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA