REKLAMA

Rezerwiści idą do wojska. Armia powoła nawet 36 tys. osób

  • Autor: PulsHR.pl
  • 02 marca 2016 09:50
Rezerwiści idą do wojska. Armia powoła nawet 36 tys. osób W 2014 roku siły zbrojne RP liczyły około stu tysięcy wojskowych. (fot.:mjr Dariusz Kudlewski - oficer prasowy PKW Czad/MON/wikipedia.org)

• W tym roku 36 tys. rezerwistów zostanie powołanych na ćwiczenia. Będzie to kolejny rekord.
• Dzięki przywróceniu obowiązkowych ćwiczeń dla żołnierzy rezerwy armia będzie miała możliwość pozyskiwania wyszkolonych i przygotowanych rezerwistów.
• Za poligonowy trud ćwiczący dostaną pieniądze.

W tym roku w różnych formach szkoleń, treningach, sprawdzianach oraz ćwiczeniach wojskowych weźmie udział 36 tys. żołnierzy rezerwy. Jak podało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (DGRSZ), liczba ta obejmuje również ćwiczenia rotacyjne odbywane przez żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych, a także ćwiczenia dla ochotników, którzy chcą wstąpić do tej służby.

– Szkolenie sił rezerwy już od kilku lat jest jednym z priorytetów, niezbędnych dla utrzymania gotowości bojowej wojska w przypadku kryzysu lub wojny – podkreśla ppłk Szczepan Głuszczak z DGRSZ.

W tym roku w jednostkach i centrach szkolenia zaplanowano trzy turnusy służby przygotowawczej dla szeregowych rezerwy oraz dwa kolejne na potrzeby korpusu podoficerów. Żołnierze po ich odbyciu przechodzą do rezerwy, ale mogą też się ubiegać o przyjęcie do NSR. Ogółem obejmą one ponad 11,5 tys. żołnierzy, szkolonych na potrzeby korpusu szeregowych. Pierwszy turnus już trwa, kolejne rozpoczną się w maju i wrześniu.

Więcej na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA