REKLAMA

RMF FM skarży się na KRRiT

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 kwietnia 2016 15:09
RMF FM skarży się na KRRiT Nadawca RMF FM w komunikacie emitowanym przez stację skarży się na niesprawiedliwe traktowanie przez KRRiT (fot. mat. pras.)

• Nadawca RMF FM w komunikacie emitowanym przez stację skarży się na niesprawiedliwe traktowanie przez KRRiT.
• Zdaniem RMF FM to próba wykorzystania radia w toczącym się sporze politycznym.
• Zarząd spółki wydał też oświadczenie w tej sprawie.

"Od ponad 26 lat radio RMF FM codziennie informuje, pomaga i dostarcza rozrywki dla ośmiu milionów Polaków, co czyni nas najpopularniejszą pod względem liczby słuchaczy stacją w Europie. To milionowe audytorium jest konsekwencją wieloletniej strategii RMF FM, której celem nadrzędnym jest budowanie bliskiej więzi ze słuchaczami. Ta właśnie filozofia towarzyszy nam w tworzeniu rozrywki, dobieraniu muzyki, dostarczaniu informacji i czynnym uczestniczeniu w licznych akcjach charytatywnych" - informuje w oświadczeniu zarządu spółki Radio Muzyka Fakty, nadawca programu RMF FM.

RMF FM: działania KRRiT doprowadziły spółkę na skraj bankructwa

Mimo to, jak przypomina RMF FM, rozgłośnia wielokrotnie musiała walczyć o swoją pozycję.

"W 2001 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bezprawnie ograniczyła prawo stacji do emisji programów lokalnych. Od tego czasu sądy administracyjne wydały siedem wyroków wskazujących na bezprawność działań KRRiT. Ta sama KRRiT, zdominowana przez SLD i PSL, w latach 2001-2002 bezprawnie pozbawiła koncesji Radio Pro Kolor w Opolu, Pomorską Stację Radiową w Szczecinie, Radio BLUE FM w Krakowie. Jedynym uzasadnieniem tych bezprawnych działań był fakt współpracy tych stacji z RMF FM" - głosi oświadczenie.

Jak twierdzi zarząd rozgłośni, te działania KRRiT doprowadziły spółkę na skraj bankructwa, z którego jedyną drogą wyjścia było wprowadzenie jej na Giełdę Papierów Wartościowych

"Po trwającej trzynaście lat batalii sądowej,w styczniu 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał działania KRRiT za niezgodne z prawem i przyznał stacji odszkodowanie w wysokości ponad 83 milionów złotych (oczekujemy na uzasadnienie wyroku)" - informuje stacja.

Problemy rozgłośni się jednak nie skończyły

"Dziś, w trakcie toczącego się procesu rekoncesyjnego, RMF FM znów staje w obliczu niesprawiedliwego traktowania przez KRRiT, obsadzoną, podobnie jak przed laty, nominatami PO, SLD i PSL, którzy próbują wykorzystać radio w toczącym się sporze politycznym. Prowadzone postępowanie dotyczące udzielenia koncesji na kolejny okres jest blokowane, a pretekstem dla tych działań jest rzekomo negatywny wynik monitoringu przeprowadzonego w lutym 2015 roku, o którego wynikach RMF FM nigdy nie było informowane, a KRRiT nigdy z tego tytułu nie sformułowała w stosunku do RMF FM żadnych zarzutów" - informuje zarząd.

I zwraca się z apelem do KRRiT, by "oceniała RMF FM w oparciu o takie same kryteria jak innych nadawców i nie blokowała Radiu RMF FM przedłużenia koncesji, pozwalając najpopularniejszej stacji w Polsce skupić się na dostarczaniu słuchaczom rozrywki, muzyki i informacji".

Rzetelne informowanie słuchaczy priorytetem stacji

Jak dodaje nadawca w oświadczeniu, dla stacji niezwykle istotne jest rzetelne informowanie słuchaczy. "W każdym istotnym dla Polski i świata momencie jako jedni z pierwszych byliśmy w centrum wydarzeń i non stop przekazywaliśmy naszym słuchaczom gorące informacje: tak było m.in. podczas wielkiej powodzi w 1997 r. , czy po zamachach na WTC, kiedy serwis RMF FM trwał ponad 8 godzin".

Zarząd przypomina także, że od 26 lat dostarcza słuchaczom rozrywki na najwyższym poziomie "organizując i finansując dziesiątki koncertów, zarówno polskich, jak i światowych gwiazd".

"Przez wszystkie te lata staraliśmy się być stacją niezależną, niezwiązaną z żadną partią ani opcją polityczną. W naszej redakcji są dziennikarze o prawicowych i lewicowych poglądach. Jako jedyne duże medium ogólnopolskie mamy swoją redakcję w Krakowie, co pozwala nam spoglądać z dystansu, oczami zwykłych Polaków, na politykę rozgrywającą się w Warszawie" - czytamy.

Nadawca RMF FM w oświadczeniu skarży się na niesprawiedliwe traktowanie przez KRRiT(fot. rmf24.pl)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA