REKLAMA

Robert Biedroń broni Lecha Wałęsy. "Odwalcie się. TW Bolek to ja"

  • Autor: AS
  • 21 lutego 2016 17:19
Robert Biedroń broni Lecha Wałęsy. "Odwalcie się. TW Bolek to ja" Robert Biedroń (fot. Facebook)

Robert Biedroń na swoim facebookowym profilu stanął w obronie Lecha Wałęsy. "Odwalcie się od Wałęsy. Przyznaję: TW Bolek to ja" - napisał prezydent Słupska. W ciągu 18 godzin wpis polubiło ponad 50 tys. użytkowników, udostępniono prawie 3 tys. razy.

biedronfb.jpg

Użytkownicy bardzo szybko podchwycili temat, popierając "wyznanie" Biedronia. "Ja przyznałem się już wczoraj" - pisze jeden. Inny z kolei sugeruje, że wszyscy kłamią, bo to on jest elektrykiem Bolkiem.

Zdania osób komentujących na profilu są podzielone, ale większość chwali jednak Prezydenta za odwagę i dystans. "Brawo Panie Robercie!!! W obliczu solidarności z Lechem Wałęsą my wszyscy mądrze myślący, rozsądni Polacy jesteśmy TW Bolkami, w tym ja!!!"

Robert Biedroń nie jest jedyną znaną osobą, która w ten sposób okazuje swój sprzeciw wobec działań IPN. Na portalach społecznościowych masowo publikowane są zdjęcia i grafiki z podpisem "To ja jestem TW Bolek".

O sprawie zrobiło się głośnio, kiedy w czwartek IPN podał, że w zabezpieczonych dokumentach w domu gen. Kiszczaka znajduje się m.in. teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują lata 1970-1976 i zawierają 183 strony, zaś teczka pracy 576 stron. Według opinii eksperta archiwisty uczestniczącego w badaniu tych dokumentów są one autentyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Szopen 52 2016-02-23 08:23:04
    Co ten ,,mężczyzna'' tak elektryzuje ,,Biedronkę'' ?!
  • joantek 2016-02-22 08:13:37
    podobno cała sprawa jest dla Wałęsy tylko "wizerunkowa" ponieważ w przeszłości zapadł już wyrok sądu, który się uprawomocnił, że Wałęsa nie był TW. tak więc to co się teraz dzieje to zasłona dymna. sprawa ma podzielić Polaków. już teraz główny ściek zaczyna walić w rząd. a w tle szczyt UE w kwestii wyjścia UK ze wspólnoty, sprawa imigrantów, budowa nowego szlaku bursztynowego. ciekawe, że zawsze gdy dzieje się coś w czym udział ma Polska to w naszym kraju wybucha jakaś "afera". o Wałęsie już od dawna wiadomo, że współpracował z SB... teraz ON sam pomniejsza swój "autorytet" swoimi historyjkami - jak można było napisać, że 60% esbeków to byli patrioci? to po co "obalała" tamten system? powtórzę za klasykiem: "Panu nie podałbym nawet nogi". ps. nigdy Biedronia nie lubiłem, ale niektóre jego decyzje jako prezydenta Słupska budziły szacunek. skoro mówi, że również jest TW bolkiem to czy nie powinno się wszcząć postępowania lustracyjnego z urzędu? ;)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA