REKLAMA

Rocznica katastrofy w Smoleńsku w kampanii wyborczej

  • Autor: PAP
  • 11 października 2015 09:49
Rocznica katastrofy w Smoleńsku w kampanii wyborczej "Trzeba pójść, głosować i pilnować wyborów (...) żeby przyszedł moment dobrej zmiany" - powiedział prezes PiS. Fot. Patryk Korzeniecki/wikimedia, licencja Creative Commons

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził w sobotę nadzieję, że w kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej, sprawy właściwego upamiętnienia jej ofiar będą już "na dobrej drodze". Ale - dodał - by przyszła "dobra zmiana" dla Polski, trzeba pójść na zbliżające się wybory i trzeba wyborów "pilnować".

W sobotę wieczorem, jak każdego 10 dnia miesiąca, odbyły się w Warszawie uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.

"Dzisiaj mija pięć lat i sześć miesięcy od smoleńskiej tragedii i chciałem tylko wyrazić nadzieję, że kiedy przyjdzie moment, kiedy będziemy obchodzić szóstą rocznicę tej tragedii, sprawy z nią związane, sprawy dla których tutaj się spotykamy, tutaj przychodzimy, będą już na dobrej drodze: sprawa prawdy, sprawa właściwego upamiętnienia tych, którzy zginęli, w tym prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii" - powiedział Kaczyński do zebranych przed Pałacem Prezydenckim.

Dodał, że głęboko wierzy, że tak będzie. "Ale to wciąż jest wiara nie pewność, bo pewność będziemy mieli 26 października. Wiecie państwo o co chodzi, wiecie co trzeba zrobić" - mówił, a zebrani odpowiedzieli "wiemy, wiemy".

"Trzeba pójść, głosować i trzeba, proszę państwa, pilnować wyborów. I to wystarczy, to wystarczy żeby przyszedł ten moment tak potrzebnej dobrej zmiany, dobrej zmiany dla naszej ojczyzny Polski" - powiedział prezes PiS.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA