REKLAMA

Rodzina 500 plus: Ponad 170 tys. wniosków on-line, pierwsze pieniądze już w drodze

  • Autor: PAP/JS
  • 04 kwietnia 2016 08:36
Rodzina 500 plus: Ponad 170 tys. wniosków on-line, pierwsze pieniądze już w drodze Przed godz. 7.00 w poniedziałek było już 177 tys. wniosków (fot. twitter/MRPiPS)

• Ponad 170 tys. wniosków o środki z programu "Rodzina 500 plus" zostało złożonych przez internet do północy w niedzielę (3 marca) - poinformowała rano w TVN24 minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
• Przed godz. 7.00 w poniedziałek (4 kwietnia) - jak podało biuro prasowe ministerstwa rodziny - było już 177 tys. wniosków.

Streżyńska dodała, że wnioski nie wpływają już w tak szybkim tempie, jak w piątek (1 kwietnia), ale ich liczba sukcesywnie rośnie. "Jeżeli byśmy sobie teraz wyobrazili, że do końca ta dynamika się zachowa, to do końca kwietnia drogą elektroniczną wszystkie wnioski mogłyby być złożone" - zaznaczyła.

Przyznała, że pierwsze decyzje odnośnie przyznania środków w ramach programu zostały już wydane i pieniądze są w drodze. "Są takie miejscowości, gdzie już w piątek było kilkadziesiąt wydanych decyzji" - podkreśliła minister.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł przysługuje na pierwsze dziecko, gdy dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł lub 1200 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne; na drugie i kolejne dziecko w rodzinie - niezależnie od dochodów. Świadczenia wypłacane będą do ukończenia przez dzieci 18 roku życia. Wnioski o świadczenie można składać - oprócz ZUS - m.in. przez bankowość elektroniczną, a także w formie papierowej - w samorządach i na poczcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA