REKLAMA

Rodzina z dziesięciorgiem dzieci nie dostanie 500 plus. Powód?

  • Autor: AT
  • 13 lutego 2017 10:15
Rodzina z dziesięciorgiem dzieci nie dostanie 500 plus. Powód? Rodzina nie dostanie 500 plus bo przeprowadziła się za granicę (fot.mpips.gov.pl)

Miasto odmówiło świadczenia 500 plus rodzinie z dziesięciorgiem dzieci, która prowadzi misję ewangelizacyjna na Ukrainie.

Jak czytamy w "Naszym Dzienniku", od roku rodzina M. z Żoliborza toczy spór z władzami Warszawy o świadczenie rodzinne, zasiłek pielęgnacyjny na niepełnosprawną córkę i świadczenie 500 plus. Rodzina wyjechała tymczasowo na misję na Ukrainę.

- Miasto odmówiło przyznania świadczeń, w związku z tym, iż nie zamieszkują na terenie Warszawy - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Olaf Szczypiński z Instytutu Ordo Iuris, który wspiera państwa M. w sporze z władzami stolicy.

Czytaj też: Uchodźcy z kartą pobytu w Polsce dostaną 500 plus

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyjaśnia, że nie ma wpływu na decyzję, w tym przypadku urzędu miejskiego w Warszawie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA