REKLAMA

Rodziny muszą oddać państwu 30 mln zł z 500 plus

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MIW)/AT
  • 08 września 2017 09:57
Rodziny muszą oddać państwu 30 mln zł z 500 plus Osoby otrzymujące świadczenia w ramach programu 500+ zobowiązane są do podania prawdziwych danych. (fot. www.opole.uw.gov.pl)

Osoby, które nienależnie pobrały świadczenia z programu 500+ musiały zwrócić państwu łącznie 30 mln zł.

Jak donosi Rzeczpospolita, ośrodki pomocy społecznej najczęściej domagają się zwrotu nienależnie wypłaconego wsparcia z powodu niezgłoszenia przez beneficjentów programu faktu podjęcia pracy bądź zmiany wysokości dochodu na osobę w rodzinie.

Czytaj też: Rodziny dopasowują dochody, by otrzymać 500 plus

Rządowy program pozwala otrzymać 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Możliwe jest wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka, jeśli przeciętny miesięczny dochód wynosi 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. A zatem, jeśli dochód przekracza te progi, to wsparcie już się nie należy. Jeśli mimo tego świadczenie jest pobierane, to trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie je oddać.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA