REKLAMA

Rok po wyborach: Nowoczesna podsumowała 12 miesięcy pracy w parlamencie

  • Autor: GP
  • 24 października 2016 11:27
Rok po wyborach: Nowoczesna podsumowała 12 miesięcy pracy w parlamencie 10 posłów najbardziej aktywnych po roku działania Sejmu VIII kadencji, to właśnie parlamentarzyści Nowoczesnej. (fot.:twitter.com/Nowoczesna)

• Klub Nowoczesnej podsumował swoje 365 dni na Wiejskiej.
• Posłowie wyliczyli w mediach społecznościowych swoje 21 projektów ustaw oraz to, ile razy zabierali głos na posiedzeniach Sejmu.
• Dziesięciu najbardziej aktywnych posłów VIII kadencji to właśnie politycy Nowoczesnej.

We wtorek (25 października) mija 365 dni od kiedy Polacy decydowali o składzie parlamentu (VIII kadencji Sejmu i IX Senatu). Okazję do pewnych podsumowań wykorzystał jeszcze w poniedziałek (24 października) klub parlamentarny Nowoczesnej. 30 posłów partii Ryszarda Petru w ciągu blisko roku działalności w Sejmie złożyło 21 projektów ustaw. W czasie trwania prac Sejmu politycy Nowoczesnej odbyli 35 spotkań konsultacji społecznych i wystąpili z mównicy sejmowej 1865 razy. Ponadto złożyli 939 interpelacji (zapytań do rządu i innych agend rządowych).

Zobacz wszystkich posłów Nowoczesnej w naszej bazie parlamentu

Partia chwali się też, że dziesięciu najbardziej aktywnych po roku działania Sejmu VIII kadencji posłów, to właśnie jej parlamentarzyści.

Klub Nowoczesnej zgłosił do laski marszałkowskiej między innymi następujące projekty ustaw:
- Projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne,
- Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,
- Projekt ustawy o zmianie ustawy o sporcie,
- Projekt ustawy o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym,
- Projekt ustawy o zniesieniu ciszy wyborczej,
- Projekt ustawy o finansowaniu partii politycznych
- Projekt ustawy o związkach zawodowych.

Rok prac Sejmu

W czasie 365 dni od kiedy działa Sejm VIII kadencji posłowie odbyli 28 posiedzeń (w nich 7 w 2015 roku, 21 w 2016). Sejm obradował prze 73 dni, odebrał 315 projektów ustaw, i uchwalił 168 w postaci aktów, które stały się prawem w Polsce.

Posłowie podjęli 134 uchwał i przemawiali 11 312 razy z mównicy sejmowej. Zgłoszono 1 110 zapytań poselskich, 259 zapytań w sprawach bieżących, wygłoszono 477 oświadczeń poselskich.

Komisje sejmu obradowały na 1 258 posiedzeniach. Tylko komisja śledcza ds. Amber Gold spotkała się cztery razy (pracuje od września).

Sejm i Senat zebrał się raz jako Zgromadzenie Narodowe. Było to uroczyste spotkanie w Poznaniu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA