REKLAMA

Rosja mówi wprost: NATO nie powinno działać u naszych granic

  • Autor: GP/PAP
  • 09 grudnia 2016 10:04
Rosja mówi wprost: NATO nie powinno działać u naszych granic Siergiej Ławrow piastuje tekę szefa rosyjskiego MSZ od 2004 roku. (fot.:Jürg Vollmer/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Przebywający w Hamburgu szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że NATO nie powinno zwiększać obecności militarnej u granic Federacji Rosyjskiej.
• Polityk określił, że w najbliższym czasie trzeba poprawić stan bezpieczeństwa w sieci. - W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami skandali dotyczących podsłuchiwania rozmów telefonicznych i włamań do elektronicznej korespondencji wysoko postawionych osób - mówił Rosjanin.
• W Hamburgu trwało spotkanie ministrów spraw zagranicznych OBWE.

Minister dyplomacji Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow w Hamburgu na posiedzeniu rady ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) ostrzegł Pakt Północnoatlantycki.

- Kraje NATO powinny zaprzestać działań wojskowych i rozwijania infrastruktury w pobliżu granic Rosji - mówił, odnosząc się niebezpośrednio do planowanych działań Sojuszu w Europie Środkowo-Wschodniej. Przypomnijmy, że szczyt NATO w Warszawie podjął decyzje o wzmocnieniu militarnej obecności w tym regionie. Polityk nakreślił scenariusz dla NATO, który uspokoiłby Rosję i jest to powrót do stanu sił obu potęg militarnych z końca 2013 roku.

Słowa Ławrowa podał PAP powołując się na rosyjską agencję TASS.

Rosjanie chcą spokoju w internecie

Co interesujące, rosyjski dyplomata podkreślił, w swojej ocenie obecnej sytuacji w Europie, trudności w przestrzeni cyfrowej.

Czytaj: W Hamburgu rozmawiali szefowie dyplomacji Polski i Ukrainy

- Obecnym zadaniem jest przywrócenie zaufania dla cyberprzestrzeni - mówił. - W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami skandali dotyczących podsłuchiwania rozmów telefonicznych i włamań do elektronicznej korespondencji wysoko postawionych osób.

Jak mówił strona rosyjska słyszała pod swoim adresem „wiele gołosłownych oskarżeń o przeprowadzanie cyberataków”.

W rozpoczętym w czwartek (9 grudnia) w Hamburgu dwudniowym posiedzeniu rady ministerialnej OBWE udział bierze ok. 50 ministrów spraw zagranicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA