REKLAMA

Rosja po II wojnie nigdy nie była zagrożeniem dla Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 02 marca 2016 18:13
Rosja po II wojnie nigdy nie była zagrożeniem dla Polski Po II wojnie światowej Rosja nigdy nie była zagrożeniem dla Polski - oceniła rzeczniczka MSZ w Moskwie Maria Zacharowa (fot. Flickr)

Po II wojnie światowej Rosja nigdy nie była zagrożeniem dla Polski - oceniła rzeczniczka MSZ w Moskwie Maria Zacharowa. Według agencji TASS przedstawicielka MSZ skomentowała w ten sposób gotowość Polski do zgody na przyjęcie na jej terytorium sił NATO.

"Jest to część koncepcji, którą wybrano - najpierw nastraszyć, a potem ratować. Ratować przed kim, przed Rosją? My Polsce nigdy nie zagrażaliśmy, takich faktów nie było w powojennej historii" - powiedziała Zacharowa na cotygodniowym briefingu.

Według jej słów Polska jest jednym z krajów, których władze "straszą wszystkich w takim stopniu, że potem same zaczynają się bać i podejmują kroki w celu ratowania tych, którzy uwierzyli w pozorne zagrożenie".

Jak przekazuje TASS, rzeczniczka wyraziła przekonanie, że chodzi o wymyślanie rzekomych zagrożeń po to, by odwrócić uwagę od realnych. Zacharowa wskazała, że na świecie istnieją takie zagrożenia jak zmiany klimatyczne czy groźba terroryzmu. "Wzmocnienie obecności wojskowej na terytorium innych państw nie ratuje przed tymi zagrożeniami" - dodała przedstawicielka MSZ Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Szopen 52 2016-03-02 18:51:55
    Jak Moskwa miałaby być zagrożeniem ?! Ona przecież dokonywała w Polsce do 1989.roku tylko odstrzałów sanitarnych !! Oni żyli ze zniewolenia Polski, więc dla niewolników, którzy na nich harowali, nie mogli być zagrożeniem - przynajmniej oficjalnie !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA