REKLAMA

Rozłam w PO? Mają odejść Niesiołowski, Protasiewicz, Bukiewicz i Pomaska

  • Autor: GP
  • 01 kwietnia 2016 11:48
Rozłam w PO? Mają odejść Niesiołowski, Protasiewicz, Bukiewicz i Pomaska Jacek Protasiewicz jest od lat w konflikcie z Grzegorzem Schetyną. Z poparciem Donalda Tuska został szefem dolnośląskiej PO, której struktury rozwiązano w marcu tego roku. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Po ostatnich decyzjach zarządu PO możliwe są zmiany w klubie partii.
• Media spekulują, że partię opozycyjną mogą opuścić Stefan Niesiołowski, Jacek Protasiewicz, Bożena Bukiewicz i Agnieszka Pomaska.

Konflikt w PO ma przybierać poważniejszy charakter. W maju z partii mają odejść ważni politycy partii, dowiedziało się Radio ZET. Spekulacje w mediach przytaczają nazwiska Stefana Niesiołowskiego, Jacka Protasiewicza, Bożeny Bukiewicz i Agnieszki Pomaski.

Po przejęciu steru partii przez Grzegorza Schetynę i dwóch kryzysach w lokalnych strukturach partii, w lubuskim i dolnośląskim, ma dojść do następnego rozłamu. Tym razem na poziomie krajowym.

Powodem decyzji o odejściu miały być rosnące napięcia miedzy wspomnianymi politykami, a Grzegorzem Schetyną.

Jacek Protasiewicz został odwołany przez Grzegorza Schetynę z funkcji przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku. Bożena Bukiewicz została przy wsparciu Schetyny odwołana z funkcji przewodniczącej lubuskiej Platformy. Były to konsekwencje wspomnianych wcześniej kryzysów. Zarząd PO rozwiązał struktury partii, co implikuje dymisje osób sprawujących lokalne funkcje. Z kolei Agnieszka Pomaska miała postawić na złego kandydata w wyborach na szefa klubu parlamentarnego, gdy po wyborach politycy PO dokonywali organizacji pracy w parlamencie.

Posłowie, o których mowa mieli już nawet odbyć rozmowę z przedstawicielami Ryszarda Petru ws. przejścia do Nowoczesnej. Rozmowy te jednak zakończyły się fiaskiem.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Snake 2016-04-01 13:24:45
    Specjalista od muchówek ciekawe gdzie pójdzie bo : Zaczynał w Solidarności, Potem w ZChN, Potem Przymierze Prawicy Potem Suwerenność-Praca-Sprawiedliwość Potem Wyborcza Akcja Katolicka Potem Akcja Wyborcza Solidarność Prawicy Teraz PO CIEKAWE GDZIE PÓJDZIE JAK GO DZIĘKI BOGU I PARTII PETRU NIE CHCE Skoro był odznaczony Złotym Krzyżem Honorowym Bundeswehry :)))))))) - TO MOŻE NIECH IDZIE DO MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ BĘDZIE ICH 2 W SEJMIEREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA