REKLAMA

Rozpoczęło się spotkanie premier Szydło z premierem Ukrainy

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2016 09:07
Rozpoczęło się spotkanie premier Szydło z premierem Ukrainy W Krynicy rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z szefem ukraińskiego rządu Wołodymyrem Hrojsmanem (fot. Kancelaria Premiera)

• W Krynicy rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z szefem ukraińskiego rządu Wołodymyrem Hrojsmanem.
• Celem rozmowy jest m.in. wsparcie polityczne Ukrainy oraz wytyczenie współpracy w obszarze transportu i energii.

Do spotkania doszło przy okazji odbywającego się w Krynicy Forum Ekonomicznego.

Według wiceministra spraw zagranicznych Konrada Szymańskiego celem rozmów z szefem ukraińskiego rządu jest "wsparcie polityczne dla integralności Ukrainy, ale także wsparcie dla procesu znoszenia wiz, procesu reform na Ukrainie oraz wytyczenie współpracy w zakresie transportu (Via Carpatia) oraz energii".

Czytaj też: Krynica: Viktor Orban uhonorowany nagrodą Człowieka Roku

Hrojsman we wtorek (6 września) odbył rozmowy z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej. Szefowie rządów: Polski, Słowacji, Czech i Węgier po spotkaniu wyrazili wsparcie dla dalszych dążeń integracyjnych Kijowa z UE, w tym w kwestii wprowadzenia ruchu bezwizowego oraz ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej.

Premier Ukrainy wyraził nadzieję, że spotkanie zaowocuje inicjatywami w zakresie zwiększania bezpieczeństwa energetycznego V4 i Ukrainy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA