REKLAMA

Ruch Kontroli Wyborów zdegustowany słowami prezydenta o PKW

 • Autor: GP
 • 13 listopada 2015 20:34
Ruch Kontroli Wyborów zdegustowany słowami prezydenta o PKW Ruch Kontroli Wyborów krytykuje PKW (fot. YouTube)

Józef Orzeł, z Ruchu Kontroli Wyborów stwierdził, że jest zaskoczony i bardzo zdegustowany słowami Andrzeja Dudy, który na inauguracji Sejmu dziękował... Państwowej Komisji Wyborczej za przeprowadzenie elekcji parlamentarnej.

- Informowaliśmy pana prezydenta kilkukrotnie o przypadkach łamania prawa, fałszerstwach i nieprawidłowościach – mówił 13 listopada, na antenie Telewizji Republika Józef Orzeł, z RKW. – W wyborach prezydenckich mieliśmy dwa tysiące zgłoszeń o takich sytuacjach. (…) W wyborach parlamentarnych mieliśmy zaś ponad cztery tysiące zgłoszeń.

W ocenie działacza społecznego, taka skala trudności w dniu wyborów nie upoważnia do dobrej oceny PKW.

Raport wyborczy

Ruch Kontroli Wyborów przygotowuje raport o wyborach z 25 października. W raporcie znajdą się informacje o sytuacjach, w których zaistniałą zła wola i nieudolność urzędników lokali wyborczych.

- Oceniamy, że wynik mógł się zmienić o dwa, może trzy procent. To jest bardzo poważna sprawa – konstatował przedstawiciel Ruchu. Argumentował, że PKW nie dotrzymywała obowiązków nałożonych na nią prawnie, a nawet sporządza wytyczne dla swoich urzędników sprzeczne z kodeksem wyborczym.

- W kodeksie wyborczym jest napisane, że wyborca musi się podpisać. (…) Tymczasem PKW stworzyła sytuację, w której może odmówić podpisu i dostaje kartę – przytaczał przykład Orzeł. I zarzucił PKW złą wolę.

Ruch Kontroli Wyborów

Inicjatywę Ruchu Kontroli Wyborów powołano 21 maja 2015 roku na Jasnej Górze. Jest to dobrowolna i oparta o wolontariat organizacja, której celem jest obrona demokracji w Polsce. Józef Orzeł jest członkiem ruchu, a także współorganizatorem politycznego klubu dyskusyjnego – Klub Ronina, powstałego w 2007 roku. Był też posłem na sejm pierwszej kadencji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Teodor 2015-11-14 10:40:40
  Do prawda zawsze wypłynie: Masz rację. Na szczeblach władzy lokalnej, zawsze dochodzi do nadużyć, bez względu na opcję polityczną. I trzeba z tym bezwzględnie walczyć, bo świadczy to o przestępczych intencjach tych, którzy pod płaszczem partii dostają się do władzy żeby robić własne , brudne interesy. Niestety ludzie, jak barany, głosują na partie (na przewodnika) a nie na człowieka i wybierają partyjnych przedstawicieli. Mam nadzieję, że już tak nie będzie, ale musimy pamiętać, że trzeba walczyć o prawdę, bo nie wystarczy krytykować, trzeba przedstawić dowody i podjąć walkę. Ilu Polaków na to stać? Ryba psuje się od głowy, a nie od ogona i nie można oceniać formacji politycznej po zachowaniu kombinatorów, którzy psują nie tylko wizerunek ale dostarczają dowodów, które wielu przyjmuje na dezawuowanie całej formacji politycznej, a przecież tak nie jest. Ja nie pisałem o spekulantach partyjnych, tylko o rządowych decydentach i tych z ich nominacji, a nie z wyborów społecznych. Nie zrozumiałeś mnie. To, o czym piszesz, trzeba wykorzeniać, bez względu na opcje polityczne i surowo karać. Tacy ludzie powinni być wykluczeni przez społeczeństwo lokalne i poddani totalnej pogardzie. A, popatrz ilu się do nich przymila i chce ugrać swoje korzyści wiedząc, że to normalni przestępcy. Tak, trzymaj, bo tylko nasz bunt jest nasz siłą wobec wszelkiej nieprawości partyjnych lokalnych kacyków.
 • prawda zawsze wypłynie 2015-11-14 09:54:30
  Do Teodor: Wybory samorządowe 2014roku gdzie, byłem kandydatem z Okręgu 1 w Chełmie dochodziło do licznych nieprawidłowości dlaczego PiS nie zaskarżył do Sądu?Otóż tępe głowy, lokalne kliki przestępcze ujawniona afera masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na budowlane, właściciele gruntów niebyli stronami postępowania, nie mają więc żadnych praw wobec zmian w ewidencji gruntów w powiecie chełmskim. Gdzie jest prawo własności?Gdzie jest Polska Konstytucja gwarantująca prawa strony w postępowaniu właścicielom gruntów. Rozjaśnię, mym kontrkandydatem w wyborach na radnego Miasta Chełma w powyższym czasie był zastępca starosty Chełmskiego Mirosław Czech z Prawa i Sprawiedliwości, radnym został oszust ponieważ PiS wybory fałszowało, zaś w grudniu 2014roku wraz z swym koleżką radny ze starostwa z hukiem wyleciał. Okrutna lecz prawdziwa prawda, kto do Rządów w Polsce się dostał, biada Wam rodacy, przebodźcie się jak z prawdą Smoleńską. Zostaliście wykorzystani i oszukani, zapłacimy przez najbliższe 4lata słono za to, że nie myślimy!
 • Teodor 2015-11-13 23:32:57
  To prawda, że można być zdegustowanym, bo to zdrowy objaw. Nieprawości i nadużyć, było tyle w POprzednim rządzie, że Nasz Prezydent, na każdym kroku powinien "warczeć i bić pałą", po skundlonych łbach. Wyobrażam sobie wrzask tzw opozycji i jej mediów. Toż byłby temat na cały rok, wypowiedzi dyżurnych moralistów i totalne pranie resztki mózgów, części naszych ogłupionych rodaków, o wyższości wspaniałego PO nad wstrętnym PiSem. Prezydent, dobrze robi nie okazując pogardy i złej miny. RKW powinien wczuć się w sytuację polityczną, ale ich reakcja jest nad wyraz zdrowa i pozytywna.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA