REKLAMA

Ruch lotniczy: Rada Bezpieczeństwa ONZ chce lepszej ochrony przed terrorystami

  • Autor: PAP/AT
  • 23 września 2016 07:32
Ruch lotniczy: Rada Bezpieczeństwa ONZ chce lepszej ochrony przed terrorystami Jest to pierwszy przypadek zajęcia się przez Radę Bezpieczeństwa problemem bezpieczeństwa ruchu lotniczego (fot.:pixabay.com)

W przyjętej rezolucji Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała do ściślejszego niż dotąd przestrzegania na całym świecie obowiązujących norm w sprawie ochrony komunikacji lotniczej przed terrorystami i do usprawnienia wymiany informacji w tej dziedzinie.

"Państwa świata są w kwestii skuteczności bezpieczeństwa powietrznego zawsze zależne od innych państw" - głosi rezolucja, którą poparło wszystkich 15 państw członkowskich Rady. Dokument odwołuje się do dyrektyw bezpieczeństwa, opracowanych przez będącą wyspecjalizowaną agendą ONZ Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

Czytaj też: Spadło poczucie zagrożenia terroryzmem

Jest to pierwszy przypadek zajęcia się przez Radę Bezpieczeństwa problemem bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Rezolucja, której projekt przedstawiła Wielka Brytania, stanowi "głośne wezwanie od działania" - oświadczył brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA