REKLAMA

Rusza budowa drugiej części południowej obwodnicy Olsztyna

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 lipca 2016 09:58
 Rusza budowa drugiej części południowej obwodnicy Olsztyna Wiceminister J. Szmit na budowie obwodnicy Olsztyna (fot.MIB)

• W poniedziałek (18 lipca) rozpoczęły się pierwsze prace budowlane na drugiej części południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51.
• W uroczystości symbolicznego wbicia łopaty wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

16-km odcinek zlokalizowany pomiędzy węzłami Olsztyn Południe a Olsztyn Wschód wybuduje Budimex za kwotę 913 mln zł. Droga zlokalizowana na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo ominie miasto od południowego wschodu.

Inwestycja obejmuje budowę odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym, dróg serwisowych, obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. Wykonany zostanie również remont dróg lokalnych. W ramach kontraktu powstaną węzły Olsztyn Jaroty i Olsztyn Wschód. Prace potrwają 28 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Jako kolejny etap inwestycji planowana jest budowa węzła Olsztyn Pieczewo.

Czytaj też: 12 mld zł wyrzucane w błoto? Co dalej z urzędami pracy?

Jak informuje resort infrastruktury, nowa trasa poprawi układ drogowy i warunki transportowe Olsztyna i okolic. Wyeliminuje znaczną część ciężkiego ruchu z zatłoczonego centrum miasta oraz poprawi obsługę podróży tranzytowych pomiędzy oddalonymi dzielnicami, czy sąsiednimi miejscowościami. Dzięki obwodnicy wzrośnie także atrakcyjność inwestycyjna regionu.

Prace budowlane na pierwszym, 10-km odcinku obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 16 już trwają. Umowa z wykonawcą została podpisana 18 sierpnia 2015 r.

Budowa południowej obwodnicy Olsztyna jest realizowana w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Jej szacunkowy koszt wynosi 1,59 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA