REKLAMA

Rusza nowy portal MEN. Ważny dla uczniów i nauczycieli

  • Autor: bd
  • 10 sierpnia 2016 16:35
Rusza nowy portal MEN. Ważny dla uczniów i nauczycieli Nowy portal umożliwia między innymi dzielenie się doświadczeniami oraz materiałami opartymi na wolnej i darmowej licencji. Fot. pixabay

MEN uruchomiło portal www.programowanie.men.gov.pl. Będą tam zamieszczane aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania.

Nowy portal umożliwia między innymi dzielenie się doświadczeniami oraz materiałami opartymi na wolnej i darmowej licencji. Znajduje się tam również forum dyskusyjne dla nauczycieli biorących udział w pilotażu.

Resort edukacji zaprasza jednocześnie dyrektorów i nauczycieli szkół publicznych do udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach. Przypomina, że pilotaż programowania rozpocznie się 1 września. Zachęca ponadto szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych do zgłaszania informacji o realizacji autorskich programów nauczania dotyczących programowania.

Szkoły mają jeszcze czas do końca sierpnia na zgłoszenie chęci wzięcia udziału w pilotażu. Można to zrobić wysyłając zgłoszenie do właściwego kuratora oświaty. Informacja na temat procedury zgłoszenia zamieszczona jest na stronach internetowych kuratoriów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA