REKLAMA

Ruszają konsultacje programowe PO. Najpierw Mińsk Mazowiecki, Otwock, Wołomin

  • Autor: GP/PAP
  • 24 października 2016 10:18
Ruszają konsultacje programowe PO. Najpierw Mińsk Mazowiecki, Otwock, Wołomin Platforma Obywatelska chce się dowiedzieć, co o jej pomysłach sądzą Polacy. (fot.:PO/twitter.com)

• Po październikowej konwencji PO w Gdańsku, w poniedziałek (24 października) Platforma Obywatelska zaprezentowała harmonogram konsultacji programu.
• Politycy PO będą wieczorem w środę (26 października) spotykać się z mazowszanami.
• Kluczowymi elementami programu PO jest likwidacja CBA i IPN.

Platforma Obywatelska ogłosiła harmonogram spotkań programowych na Mazowszu. Politycy partii program zaprezentowali na początku tego miesiąca w Gdańsku. Teraz chcą z nim wyjść do obywateli. Spotkania w regionie mazowieckim będą odbywać się 26 października. Prawie wszystkie spotkania zapowiedziano na godzinę 18.

Partia chce spotkać się z Polakami w mniejszych miejscowościach Mazowsza. Dokładniej w Mińsku Mazowieckim, Milanówku, Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Otwocku, Piasecznie, Piastowie Łomiankach, Wołominie, Ostromęczynie, Makowie Mazowieckim, Ostrołęce, Ostrowie Mazowieckim, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Wyszkowie Węgrowie (w ostatnim mieście spotkanie rozpocznie się o godzina 19.45).

Politykami, którzy odwiedzają miasta są m.in.: Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Jan Grabiec, Aleksander Pociej, Borys Budka, Krzysztof Brejza, Sławomir Nitras, Michał Szczerba.

Kluczowymi elementami programu PO, który partia chce wprowadzić od następnych wyborów parlamentarnych są: likwidacja IPN, likwidacja CBA.

- Będziemy musieli zlikwidować instytucje, które pod pozorem służenia szczytnym celom, służą interesowi jednej partii i stały się ośrodkami zatruwania życia publicznego, dlatego zapowiadam dzisiaj - zlikwidujemy IPN; zlikwidujemy też CBA. - Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami - mówił Schetyna w trakcie konwencji PO w Gdańsku.

- Ściganie przestępców to zadanie dla policji i służb, a nie dla polityków. Nie będzie naszej zgody na to, żeby powoływać nadpolicję, która dla wywołania strachu i paraliżowania swoich politycznych przeciwników przez aktualnie rządzących, prowadzi działania operacyjne - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA