REKLAMA

Ruszyła ogólnopolska debata na temat zmian w oświacie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 05 lutego 2016 10:01
Ruszyła ogólnopolska debata na temat zmian w oświacie W Małopolsce rozpoczęto 4 lutego debatę na temat planowanych zmian w systemie oświaty (fot. men.gov.pl)

· W Małopolsce rozpoczęto 4 lutego debatę na temat planowanych zmian w systemie oświaty.
· Minister edukacji już w styczniu zapowiadała konieczność prowadzenia konsultacji.
· Debaty mają zakończyć się w czerwcu 2016 roku.

– To niespotykane w skali naszego kraju, że zanim przystępujemy do zmian systemu edukacji, chcemy wspólnie z obywatelami, osobami zainteresowanymi polską edukacją, uczniem, rodzicem, nauczycielem, organami prowadzącymi, akademikami, rozpocząć debatę, by wspólnie w lipcu ją podsumować, a w sierpniu i wrześniu przygotować projekt zmian. Projekt ustawy, jak również zmiany podstawy programowej – mówiła minister edukacji Anna Zalewska, zapowiadając rozpoczęcie ogólnopolskich konsultacji.

Debata na temat przyszłości polskiej edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” potrwa do czerwca, a udział w niej weźmie 1840 ekspertów. Będą oni pracowali w 16 grupach tematycznych.

Konsultacje rozpoczęły się 4 lutego od spotkania minister Anny Zalewskiej z mieszkańcami Gorlic. Na debatę zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół, a także nauczyciele. Zaproszenie skierowano także do rodziców uczniów uczęszczających do placówek oświatowych z terenu powiatu gorlickiego i nowosądeckiego.

Czytaj też: Minister Edukacji Narodowej o zmianach w oświacie w 2016 roku

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA