REKLAMA

Ryszard Czarnecki: Lekarze rezydenci są manipulowani przez polityków totalnej opozycji

  • Autor: PAP/AT
  • 16 października 2017 10:51
Ryszard Czarnecki: Lekarze rezydenci są manipulowani przez polityków totalnej opozycji Młodzi lekarze są potrzebni Polsce - powiedział Ryszard Czarnecki (fot.shutterstock)

Młodzi lekarze rezydenci są potrzebni Polsce, a nie Wielkiej Brytanii, czy Holandii, czy państwu niemieckiemu i trzeba im stworzyć dobre warunki - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

• Chciałbym, by tak jak cała polska inteligencja, młodzi lekarze rezydenci zostawali w kraju - powiedział Czarnecki.

• Są potrzebni Polsce - zaznaczył.

• Trzeba im stworzyć dobre warunki - zaznaczył.

Czarnecki ocenił w Telewizji Republika, że młodzi lekarze rezydenci są manipulowani przez polityków "totalnej opozycji" i byłych ministrów zdrowia. Wymienił w tym kontekście posłów PO Ewę Kopacz i Bartosza Arłukowicza.

Czytaj też: Opozycja: PiS nie ma pomysłu na reformę służby zdrowia. Konstanty Radziwiłł do dymisji

"Gdy chodzi o lekarzy rezydentów, ja szanuję polskich lekarzy, także tych młodych. Chciałbym, żeby tak jak cała polska inteligencja(...), żeby zostawali w kraju, bo są potrzebni Polsce, a nie Wielkiej Brytanii, czy Holandii, czy państwu niemieckiemu i trzeba im stworzyć dobre warunki" - podkreślił europoseł.

Czytaj też: Brakuje lekarzy i rezydentów. Którzy specjaliści są najbardziej poszukiwani?

Jak dodał, w tym roku przeznaczono o 8 mld złotych więcej na służbę zdrowia, niż w roku poprzednim. Według Czarneckiego od 2015 o 40 proc. wzrosły wynagrodzenia dla stażystów i rezydentów. "Oczywiście można powiedzieć mało, ale przypomnę za rządu PO(...)nie było nic. Było zero, teraz ten wzrost nastąpił" - zaznaczył.

Trzeba stworzyć dobre warunki młodym lekarzom rezydentom w Polsce - powiedział europoseł (Ryszard Czarnecki, fot.facebook.com/rysz.czarnecki)

Młodzi lekarze domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Protest głodowy prowadzony jest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie od 2 października. Rezydenci nie zgadzają się na zaproponowany przez stronę rządową udział w pracach zespołu, który do 15 grudnia ma wypracować rozwiązania w ochronie zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szoł reality 2017-10-17 07:08:26
    Takie głupoty to pletli politycy w PRLu .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA