REKLAMA

Ryszard Czarnecki: Nie chcemy żadnych muzułmańskich imigrantów w Polsce

 • Autor: PAP/AT
 • 22 marca 2017 08:18
Ryszard Czarnecki: Nie chcemy żadnych muzułmańskich imigrantów w Polsce Przypomnę, że w latach 90. Polska przyjęła prawie 100 tys. Czeczenów - powiedział eurodeputowany PiS (Ryszard Czarnecki, Fot. PTWP)

Rząd PiS nie zgadza się z tą decyzją o przyjęciu blisko 12 tys. imigrantów do Polski. - Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich - powiedział eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Czarnecki w rozmowie w TVP Info przypomniał, że rząd premier Ewy Kopacz w 2015 roku, na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli zgodził się na przyjęcie przymusowej kwoty uchodźców. "Pani premier Ewa Kopacz, w imieniu Polski niestety, podjęła decyzję o tym, że prawie 12 tys. imigrantów, w dwóch ratach, ma do Polski przyjechać, głównie spoza Europy, głównie muzułmańskich" - przypomniał.

Europoseł zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się z tą decyzją. "Z tą decyzją się absolutnie nie zgadzamy, nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich" - podkreślił.

Czytaj też: Uchodźcy zagrożeniem? Błaszczak: Polska jest krajem bezpiecznym

Czarnecki powołując się na dane statystyczne Eurostatu przypomniał również, że Polska przyjęła 400 tys. uchodźców z Ukrainy, co sytuuje nas na drugim miejscu po Niemcach, jeśli chodzi o ilość przyjmowanych uchodźców.

"To pokazuje, że jesteśmy bardzo otwarci na uchodźców. Przypomnę, że w latach 90. Polska przyjęła prawie 100 tys. Czeczenów - muzułmanów. Wtedy bylibyśmy otwarci teraz niech inni będą otwarci, my już swoje zrobiliśmy" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Iza 2017-03-22 10:24:25
  Do Arek: tak, to prawda,ze kosciol katolicki w Polsce jest uprzywilejowany. Te przywileje mogliby wyznawcy Mohameta zazadac dla siebie, powolujac sie na rownosc wyznan i co wtedy? Piszac o obcych zasiedlencach milam na mysli: Krzyzakow, Niemcow/Prusakow, Zydow... a tu historia jest jednoznaczna- konczylo sie zawsze konfliktem i wojnami. Prosze do Polski i do Europy nie sprowadzac ludzi o orientalnej kulturze, zwyczajach i wierze. Beda niezadowoleni, nieszczesliwi i my stali obywatele Europy z nimi tez! Wiekszosc nie zintegruje sie! Dowody na to prosze ogladac w Belgii, Niemczech, Francji, Holandii, Szwecji.... Pana perspektywa,ze uchodzcy opuszcza Polske i wyjada na Zachod jest dowodem cynizmu, z ktorego nie nalezy sie cieszyc. Z takimi "rozwiazaniami" PO w Unii tez nie moze zaistniec. Pozdrawiam
 • Arek 2017-03-22 09:55:04
  Do Iza: Ale śmieszne! Kościoły w Polsce w znacznej części utrzymuje Państwo. Kler nie płaci żadnych podatków, dostaje darmowe emerytury, jest całe mnóstwo dopłat, zniżek i zwolnień, Oprócz tego pod różnymi pozorami kościół dostaje kasę od spółek skarbu państwa, samorządów i biznesmenów którzy chcą uzyskać przychylność miejscowych władz.. Państwo płaci też za religię w szkołach. To co księża dostają na tacę to tylko uzupełnienie. Co do imigrantów to burza w szklance wody na młyn PISu. 8 czy 10 tysięcy nikt by nawet nie zauważył a oni i tak wyjadą do Niemiec. Co do historii to proponuję więcej poczytać. W swoim czasie Polska była najbardziej otwartym krajem i kiedy na zachodzie szalały religijne wojny, my tłukliśmy się z sąsiadami z zupełnie innych powodów.
 • Iza 2017-03-22 08:59:43
  Popieram jasne stanowisko Pana Czarneckiego! Niestety, Polska wchodzac do Unii zgodzila sie na udzielanie azylu osobom do tego " uprawnionym" bez wzgledu na religie. Argument, ze ktos jest muzulmaninem i dlatego nie otrzyma azylu jest dyskryminacja i to jest niedopuszczalne! Co robic? Pan Czarnecki powinien postarac sie o lepsze argumenty. Polska nie moze zapewnic mieszkan i pracy swoim obywatelom. Koscioly w Polsce utrzymuja wierni. Azylanci w obozach-osrodkach tak, ale nie zasiedlency ba stale. W historii Polski takie "zasiedlanie" konczylo sie zawsze wojnami i zagladami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA