REKLAMA

Ryszard Czarnecki: Rząd nie da się szantażować. Żadnych uchodźców

  • Autor: PAP/AT
  • 13 kwietnia 2017 10:15
Ryszard Czarnecki: Rząd nie da się szantażować. Żadnych uchodźców Rząd nie da się zaszantażować - powiedział Czarnecki (Ryszard Czarnecki, fot.youtube.com)

Rząd nie da się sterroryzować. Żadnych uchodźców, żadnych imigrantów - powiedział poseł do PE Ryszard Czarnecki (PiS).

• Rząd RP, rząd Prawa i Sprawiedliwości, nie da się zaszantażować, nie da się sterroryzować - powiedział poseł do PE Ryszard Czarnecki (PiS).

• Żadnych uchodźców, żadnych imigrantów wbrew polskiej opinii publicznej do Polski nie będziemy przyjmować - wyjaśnił.

• Podkreślił, że "obawia się ostrych nacisków na Polskę w kontekście przyjmowania imigrantów, głównie spoza Europy, głównie islamskich".

Czarnecki, który był gościem radiowej Jedynki, odnosił się do zapowiedzi Komisji Europejskiej, która na początku marca zagroziła, że rozpocznie postępowania o naruszenie unijnego prawa wobec krajów, które do września br. nie zwiększą liczby przyjmowanych uchodźców w ramach unijnego programu relokacji. We wrześniu 2015 r. kraje UE zobowiązały się do przejęcia od Grecji i Włoch w ciągu dwóch lat co najmniej 98 tys. uchodźców. Każdemu krajowi przypisano liczbę uchodźców, którzy mają zostać przyjęci.

Czytaj też: Minister: Jeśli imigranci nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia niech idą gdzie indziej

Poseł do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że "obawia się ostrych nacisków na Polskę w kontekście przyjmowania imigrantów, głównie spoza Europy, głównie islamskich". Przypomniał, że już wcześniej KE proponowała karanie grzywną tych krajów, które odmówią przyjmowania imigrantów. Zaznaczył, że teraz "zmieniła tego bejsbola w postaci grzywny na innego w postaci ewentualnego odbierania środków unijnych".

"Rząd RP, rząd Prawa i Sprawiedliwości, nie da się zaszantażować, nie da się sterroryzować. Żadnych uchodźców, żadnych imigrantów wbrew polskiej opinii publicznej do Polski nie będziemy przyjmować" - powiedział.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Co robic? 2017-04-13 13:45:38
    Imigrantow ( tych ekonomicznych) nie nalezy sprowadzac, ale uchodzcy wojenni to chyba inna kwestia. Problem w tym, ze prawdziwe ofiary wojny nie maja pieniedzy na szmuglerow i falszerzy dokumentow i zostaja w poblizu swego kraju.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA