REKLAMA

Ryszard Czarnecki: Zmiana zdania ws. polityki imigracyjnej to polityczne samobójstwo

  • Autor: PAP/AT
  • 21 sierpnia 2017 10:44
Ryszard Czarnecki: Zmiana zdania ws. polityki imigracyjnej to polityczne samobójstwo W Europie Zachodniej większość partii politycznych to są ludzie odpowiedzialni za nadmiernie otwartą politykę imigracyjną - powiedział europoseł (Ryszard Czarnecki, fot.facebook.com/rysz.czarnecki)

Politycy lewicowi i liberalni sądzą, że dzięki przyjmowaniu uchodźców do Europy będzie łatwiej im wygrywać wybory - uważa europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

"W Europie Zachodniej większość partii politycznych, większość polityków, którzy rządzą, lub którzy aspirują do rządzenia, to są ludzie, którzy właśnie są odpowiedzialni za tą bezrefleksyjną, nadmiernie otwartą politykę imigracyjną. I teraz zmiana tej polityki oznaczałaby dla nich polityczne samobójstwo" - powiedział w Jedynce Polskiego Radia europoseł.

Jego zdaniem politycy lewicowi i liberalni sądzą, że dzięki przyjmowaniu uchodźców do Europy "będzie łatwiej im wygrywać wybory, bo uważają, że te masy ludności napływowej raczej nie będą głosować na partie tradycyjne, chrześcijańskie, konserwatywne, narodowe, tylko będą głosować raczej na lewicę".

Czytaj też: Polityka migracyjna Europy jest fatalna. Musi się zmienić

Czarnecki był pytany także o film krótkometrażowy, zamieszczony na Twitterze Parlamentu Europejskiego w czwartek, kilka godzin przed zamachem w Barcelonie. W materiale wideo wypowiedziała się m.in. szwedzka europosłanki Cecilia Wikstroem tłumacząc, jakie korzyści może przynieść Europie przyjmowanie uchodźców.

Czarnecki zaznaczył, że wypowiedź europosłanki "jest jej stanowiskiem indywidualnym, nie jest to stanowisko Parlamentu Europejskiego". Wyjaśnił, że "decyzja, żeby taki film w okresie wakacyjnym umieścić, nie była w ogóle dyskutowana na prezydium Parlamentu Europejskiego". "Wyjaśnię tę sprawę jeszcze w tym tygodniu, jak będę w Brukseli" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA