REKLAMA

Ryszard Petru chce zabrać 500 plus najbogatszym. Znamy jego kryterium dochodowe

  • Autor: GP
  • 21 listopada 2016 14:10
Ryszard Petru chce zabrać 500 plus najbogatszym. Znamy jego kryterium dochodowe Petru chce odebrać 500 plus najbogatszym, teraz wiemy jaki cenzus majątkowy przyjęto za kryterium (fot.:twitter.com/Nowoczesna)

• Ryszard Petru (Nowoczesna) już latem postulował odebranie 500 plus osobom zamożnym.
• W listopadzie ujawnił, jaka kwota na głowę w rodzinie powinna być wyznacznikiem pomocy, to 2500 zł.
• Program 500 plus jest wypłacany w Polsce od kwietnia tego roku.

Ryszard Petru w wywiadzie dla SuperStacji powiedział, że gdyby jego partia doszła do władzy, a on sam nie ma co do tego wątpliwości, program 500 plus zostanie poprawiony.

- 500 plus musi być skorygowane - mówił polityk opozycji. Zdaniem lidera Nowoczesnej trzeba wprowadzić kryterium dochodowe przy podziale funduszy. Petru uważa, że lepiej żeby pieniądze z programu 500 plus trafiły do najbardziej potrzebujących, niż do tych, których i tak stać na utrzymanie dziecka.

Petru doprecyzował: - Nie może być tak, że osoby bogate otrzymują ten program, bo to przecież w ogóle niczemu nie służy - mówił Petru. - Proponujemy, aby osoby, których dochód w rodzinie przekracza 2 500 zł na osobę tych pieniędzy nie dostawały.

Dopytywany bezpośrednio o zarzucane Nowoczesnej tendencje do likwidacji programu 500 plus Petru mocno i krótko odpowiedział: - Nie, nie zlikwidujemy programu.

Takie słowa polityka są doprecyzowaniem wypowiedzi z sierpnia dla portalu Parlamentarny.pl. Wówczas Petru zapewnił, że Nowoczesna nie zlikwiduje programu 500 plus.

- Tej decyzji nie cofnie żadna partia, która dojdzie w przyszłości do władzy. Zwracałem jedynie uwagę, że nie jest to program prorodzinny, tylko socjalny - mówił Petru. - Postulowaliśmy wprowadzenie poprawki wyznaczającej górną granicę dochodów dla otrzymywania tego świadczenia. Uważaliśmy, że tych pieniędzy nie powinni dostawać najbogatsi, za to powinni je otrzymywać rodzice samotnie wychowujący nawet jedno dziecko.

Teraz znamy już konkretne kryterium dochodowe, które Nowoczesna chce przeprowadzić przez Sejm.

Więcej o podejściu Ryszarda Petru do gospodarki przeczytasz w jego krytyce propozycji Mateusza Morawieckiego "Konstytucji dla biznesu" tutaj.

Program 500 plus to obietnica wyborcza PiS z 2015 roku. Jest to wsparcie wysokości 500 zł wypłacane na dzieci rodzino. Jedynym ograniczeniem jest posiadanie więcej niż jednego dziecka, co jest podyktowane prodemograficznym celem inicjatywy rządy PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA