REKLAMA

Ryszard Petru: Nowoczesna gotowa do rozmów z prezydentem, ale jest sceptyczna

  • Autor: pt/pap
  • 09 września 2017 13:44
Ryszard Petru: Nowoczesna gotowa do rozmów z prezydentem, ale jest sceptyczna

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że przedstawiciele jego ugrupowania najprawdopodobniej wezmą udział w środowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą ws. ustaw dotyczących sądownictwa. "Choć podchodzimy do tego sceptycznie" - dodał.

• W środę po południu (13  września) odbędzie się seria spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych na temat zmian w SN i KRS - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

• Jak dodał wszystkie partie, w rozmowie z nim, potwierdziły swój udział.

• Od dawna proponowaliśmy, aby ustawy ustrojowe były konsultowane z opozycją - powiedział Szczerski.

Jako Nowoczesna jesteśmy do takich rozmów gotowi z odpowiednim zapleczem eksperckim. Najprawdopodobniej weźmiemy udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, chociaż podchodzimy do tego sceptycznie" - powiedział w sobotę PAP Petru.

"Po owocach ocenimy prawdziwe intencje pękającej od środka drużyny zmiany PiS. Zajęci wewnętrznymi wojenkami mogą bić się na punkty przewagi, a nie o rzeczywiste reformy" zaznaczył polityk. "Dobrymi intencjami to piekło jest wybrukowane" - dodał.

Lider Nowoczesnej, jak mówił, ma "poważne obawy", że PiS będzie chciał wykorzystać prezydenta Dudę "do ponownego skoku na sądy". Jego zdaniem wskazuje na to "kampania finansowana przez spółki skarbu państwa za grube miliony z naszych podatków".

Kampanię informacyjną ws. sądownictwa przygotowała Polska Fundacja Narodowa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA