REKLAMA

Ryszard Terlecki i Ryszard Czarnecki o wynikach wyborów w USA

  • Autor: PAP/MIW
  • 09 listopada 2016 12:35
 Ryszard Terlecki i Ryszard Czarnecki o wynikach wyborów w USA Politycy PiS komentujący wyniki wyborów w USA. (fot. twitter.com)

• Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych to dobry wybór i dobra wiadomość dla Polski; jesteśmy przekonani, że stosunki polsko-amerykańskie będą jeszcze lepsze niż były dotąd - ocenił wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

- Ameryka wybrała, to jest dobra wiadomość, jesteśmy przekonani, że stosunki polsko-amerykańskie będą jeszcze lepsze niż były dotąd. Ameryka jest naszym najważniejszym partnerem politycznym i najważniejszym sojusznikiem - powiedział Terlecki w środę (9.11) na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak ocenił, wynik wyborów w USA to "dobry wybór dla Polski".

Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość szanuje wybór Amerykanów.

- Polska - polskie władze - z każdym prezydentem USA będzie współpracować - zadeklarował.

Przypomniał, że Trump był pierwszym kandydatem w wyborach prezydenckich od wielu lat, który spotkał się w czasie kampanii z Kongresem Polonii Amerykańskiej.

- Donald Trump obiecał Polakom zniesienie wiz (...) oczekujemy spełnienia tej obietnicy. Jesteśmy przekonani, że nasze relacje w ramach NATO będą rozwijać się tak dobrze jak dotychczas - podkreślił.

- Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z USA nie może być alternatywą dla naszych relacji w ramach UE - powiedział Czarnecki.

Zdaniem europosła, Unia Europejska powinna ściśle współpracować ze Stanami Zjednoczonymi.

- Taki sojusz transatlantycki jest bardzo potrzebny - podkreślił.

Pytany o wypowiedzi Trumpa w kampanii o relacjach z Rosją i jego krytykę NATO, Czarnecki powiedział, że kontrkandydatka Trumpa w wyborach Hillary Clinton - w okresie gdy była sekretarzem stanu administracji amerykańskiej - była "twarzą resetu w relacjach Biały Dom-Kreml".

- Clinton zrobiła reset. Na ołtarzu współpracy z Rosją poświęciła kraje naszego regionu, stałych sojuszników USA, także Polskę - ocenił. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Lech Alex Bajan 2016-11-09 18:03:24
    Polska nie ma wlasnej polityki zagraniczne. Wasze slowa to sa tylko slogany. Dlaczego Polska nigdy nie stawiala twardych warunkow do USA jak to robi Turcja i inne kraje. Ameryka sprzedaje nam stare samoloty a liczy sobie wiecej niz dla innych krajow. Co kiedykolwiek USA zrobilo dobrego dla Polski. Za PO Polska byla wasalem EU a obecnie za PIS Polska jest wasalem USA i to postawila na zleko konia na Hillary Clinton. Trump nie jest do przekupienia jak inni politycy Polski i USA. Trump dokona wielkiego zblizenia z Rosja. Powiem: Waszczykowski i ambasador Sznepf musza odejsc i to nak najszybciej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA