REKLAMA

Ryszarda Pabiana: Pieniądze z 500 plus nie są przepijane. Pozwalają oszczędzać

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT
  • 04 kwietnia 2017 10:47
Ryszarda Pabiana: Pieniądze z 500 plus nie są przepijane. Pozwalają oszczędzać Program 500 plus ma wyraźny wpływ na życie społeczności lokalnej – mówi burmistrz Jasła Ryszard Pabian (fot. YouTube)

Wpływ 500 plus na życie społeczności lokalnej jest widoczny. Może nie wszystkie pieniądze z programu idą bezpośrednio do dzieci, ale mają wpływ na poprawę sytuacji w domach tych dzieci - mówi burmistrza Jasła Ryszard Pabian z PiS.

Program 500 plus ma wyraźny wpływ na życie społeczności lokalnej.

- Pierwszy raz zaobserwowałem to będąc na corocznej wigilii Caritasu. W poprzednich latach bywało, że nie wszyscy się mieścili na sali, w tym roku jedna trzecia miejsc była pusta. Myślę, że to między innymi efekt 500 plus - mówi burmistrza Jasła Ryszard Pabian z PiS.

Jak zaznacza widać to także w zwiększonym zainteresowaniu sekcjami sportowymi, które działają na terenie miasta.

- Na zajęciach pojawia się więcej dzieci. Mniejsze środki ze strony miasta idą także na dożywianie w szkołach - dodaje.

Według niego nie sprawdziły się obawy, że środki z 500 plus będą marnotrawione i przepijane.\

Czytaj też: Warto kontynuować program 500 plus?

- Pewnie w jednostkowych przypadkach tak się dzieje, natomiast z doświadczenia wiem, że rodziny są w stanie całkiem mądrze te środki zagospodarować. Może nie wszystkie pieniądze idą bezpośrednio do dzieci, ale mają wpływ na poprawę sytuacji w domach tych dzieci. Słyszę o przypadkach, że ktoś doprowadził sobie wodę do domu, za następną pulę kupił pralkę. Mają więc te środki wyraźne przełożenie na sytuację rodzinną - wyjaśnia burmistrz.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Meks 2017-04-10 15:55:17
    Oszczędzanie na czarną chwilę jest kluczowym czynnik zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego w przyszłości. Ja od jakiegoś czasu również prowadzę swój budżet domowy. Wg. mnie to bardzo ważna czynność, dzięki której mogłem w pewnym momencie zweryfikować czy stać mnie na odejście z korporacji i rozwijać dalej własną firmę. Uskuteczniłem również o tym wpis na moim blogu. Gdyby ktoś miał chęć to zapraszam na piaskownicameksa.pl Zachęcam :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA