REKLAMA

Rząd buduje więzienia

  • Autor: PAP/JS
  • 11 kwietnia 2016 08:27
Rząd buduje więzienia Do końca roku w polskich zakładach karnych przybędzie 940 miejsc (fot. Global Panorama/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Do końca roku w polskich zakładach karnych przybędzie 940 miejsc.
• Muszą być gotowe dla Polaków skazanych w krajach UE i tam odbywających kary - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Powód - jak pisze "DGP" - jest prosty. Kończy się bowiem pięcioletni okres przejściowy na stosowanie decyzji ramowej w sprawie wzajemnego uznawania wyroków skazujących na karę pozbawienia wolności. Umożliwia ona przekazywanie osadzonych do więzień w kraju ich pochodzenia.

Aby zapewnić dodatkowe miejsca, trwa walka z czasem. Rząd rozbudowuje zakłady karne w Rzeszowie i Grudziądzu. Wcześniej do użytku oddany został pawilon w areszcie śledczym w Hajnówce.

Czytaj też: Zbigniew Ziobro zareagował na zbyt mały wyrok dla recydywisty

Według stanu z 1 kwietnia w polskich zakładach karnych jest umieszczonych ponad 71 tys. osób(razem z tymczasowo aresztowanymi). To oznacza zaludnienie na poziomie ponad 87 proc.

W unijnych więzieniach i aresztach przebywa 6 tys. naszych rodaków. Najwięcej w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Andrzej STAWSKI 2016-04-11 11:54:38
    Bajerują , aż kurz idzie. Prawda jest taka, że to kunus się boi ludzi i każe każdego, kto krzywo na niego spojrzy odseparować na długie lata. Jak mi się kunus kojarzy z Józefem Stalinem i Adolfem Hitlerem. Podobieństwo w 99 %. Mam 67 , może lepiej umrzeć niż w tej nowej komunie żyćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA