REKLAMA

Rząd chce by Polacy jeżdzili samochodami na prąd. Oferuje dofinansowanie

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2016 07:59
Rząd chce by Polacy jeżdzili samochodami na prąd. Oferuje dofinansowanie Rząd celuje w samochód miejski o niedużym zasięgu (fot.pixabay.com)

Rząd ma plan rozwoju elektromobilności. Cel to milion aut elektrycznych jeżdżących już w 2025 roku po naszych ulicach. Zapowiada system zachęt finansowych, które zmotywują kupujących.

Wielka mobilizacja polskich konstruktorów i biznesmenów. Tworzą prototypy samochodów elektrycznych, odkurzają stare projekty, kuszą inwestorów. Wszystko pod rządowe plany - pisze "Puls Biznesu".

Rządowy plan rozwoju elektromobilności jest jeszcze mglisty, ale trochę o nim wiadomo. Cel to milion aut elektrycznych jeżdżących już w 2025 roku po naszych ulicach. Michał Kurtyka, wiceminister energii, uruchomił już prace legislacyjne, zapowiedział też system zachęt finansowych, które zmotywują kupujących.

Czytaj też: Rząd stawia na elektryczne auta. Będzie dofinansowanie do zakupu

Plan zakłada, że najpierw powstanie prototyp, potem infrastruktura do ładowania, głównie w dużych miastach. Rząd celuje w samochód miejski o niedużym zasięgu.

Wygląda na to - jak pisze "Puls Biznesu" - że rządowy program elektromobilności, choć wciąż w powijakach, tchnął nowe życie w branżę związaną z samochodami elektrycznymi.

Przypływ energii poczuli inżynierowie, którzy projektują prototypy aut lub podzespoły, ale też przedsiębiorcy, którzy w rządowych planach widzą szanse na biznes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA