REKLAMA

Rząd chce zmobilizować Polaków do oszczędzania

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 04 sierpnia 2016 08:44
Rząd chce zmobilizować Polaków do oszczędzania Oszczędności Polaków pomogą utrzymać przyzwoity wzrost gospodarczy - wielokrotnie podkreślali członkowie rządu Beaty Szydło (Fot. Tax Credits/Flickr.com (CC BY 2.0)

• Oszczędności Polaków pomogą utrzymać przyzwoity wzrost gospodarczy - wielokrotnie podkreślali członkowie rządu Beaty Szydło.
• W przekazanym do konsultacji społecznych projekcie Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju jest już więcej szczegółów, nadal jednak nie ma konkretnych terminów wejścia w życie poszczególnych rozwiązań.

Na pierwszy plan w rządowym projekcie strategii wybija się przebudowa modelu funkcjonowania Otwartych Funduszy Emerytalnych. Chodzi o to, że 75 proc. aktywów OFE (103 mld zł) w postaci akcji polskich ma zostać przekazane do Otwartych Funduszy Inwestycyjnych Polskich Akcji w ramach Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE). Reszta (35 mld zł) w postaci płynnych aktywów innych niż akcje polskie trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Kolejnym punktem jest wprowadzenie systemu dobrowolnych trzeciofilarowych pracowniczych programów emerytalnych w sektorze przedsiębiorstw, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). PPK będą obsługiwane przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR TFI).

Planowana jest tez reforma trzeciofilarowych indywidualnych programów emerytalnych - uproszczone IKE i IKZE oraz Indywidualne Plany Kapitałowe dla mikroprzedsiębiorstw

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA