REKLAMA

Rząd odbierze kombatantom uprawnienia

  • Autor: PAP/AT
  • 08 listopada 2017 06:03
Rząd odbierze kombatantom uprawnienia Nowelizacja ma być kompleksowa, by dostosować przepisy o kombatantach do ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej (fot.twitter.com)

Rząd szykuje nowelizację ustawy o kombatantach, która pozbawi prawa do przewidzianych w niej świadczeń osoby nieposiadające żadnych zasług dla niepodległości Polski.

Rząd planuje gruntowne zmiany dla byłych żołnierzy. Ubędzie uprawnionych do świadczeń - informuje  "Rzeczpospolita".

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada nowelizację ustawy o kombatantach, która pozbawi prawa do przewidzianych w niej świadczeń osoby nieposiadające żadnych zasług dla niepodległości Polski czy wręcz podejmuje działania przeciwko polskim obywatelom.

Chodzi w szczególności o osoby walczące przed laty w sowieckich oddziałach z obywatelami i oddziałami polskimi, a także żołnierzy ludowego Wojska Polskiego, które w latach 1945-1947 walczyli wyłącznie z niepodległościowym podziemiem, lub w ogóle nie uczestniczyli w działaniach zbrojnych. Jeśli jednak żołnierze służący w tym okresie walczyli z UPA lub Werwolfem, to zachowają świadczenia, nawet gdy walczyli również z niepodległościowym podziemiem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Decyzja szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych o odebraniu uprawnień kombatanckich będzie miała skutek natychmiastowy.

Z zapowiedzi resortu wynika, że nowelizacja ma być kompleksowa, by dostosować przepisy o kombatantach do ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych - pisze gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-08 07:55:12
    TAK POSTĘPUJĄ OSTATNIE LUDZKIE ŚMIECIA. Za co się ścierwa mścicie, że POLAKÓW NIE WYMORDOWALIŚCIE RAZEM Z HITLEREM ?! ZA NASZĄ POLSKĘ ? ZA TO ŻE NIE STALIŚCIE SIĘ NASZYMI PANAMI ŚCIERWA PO WOJNIE, ZA TO ŻE DOROBEK NASZYCH OJCÓW ZNISZCZYLIŚCIE I PRÓBUJECIE TU ZROBIĆ ŻYDOWSKIE PAŃSTWO OKUPANCI....BANDYCKIE ŚCIERWO......ODZNACZENIA I KOMBATANCI TO POLSKA SPRAWA NIE ŻYDOWSKA, WON DO ISRAEL BUTELKI ZBIERAĆ PO NATANJAHU !!! WYNOCHA Z POLSKI ŻYDOWSKA MAFIO ! Myśleli ście,że Polaków oplujecie ŻYDOWSCY OSZUŚCI I MORDERCY i Świat się o tym nie dowie bandyci ?! POLACY NIE SĄ SAMI ŚWIAT PRZEKONAŁ SIĘ JAKI JEST POLAK NA EMIGRACJI.....jeszcze wam pozostały do gnębienia Polaków Jugenlanty, ale już niedługo nie zostanie po was nic.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA