REKLAMA

"Rząd PiS złożony z polityków antyrosyjskich". Rosjanie boją się Macierewicza i Waszczykowskiego

 • Autor: PAP
 • 09 listopada 2015 20:32
"Rząd PiS złożony z polityków antyrosyjskich". Rosjanie boją się Macierewicza i Waszczykowskiego O Witoldzie Waszczykowskiem "Rossijskaja Gazieta" pisze: "Jest nie tylko zwolennikiem antyrosyjskich sankcji Zachodu. Jego zdaniem sankcje powinny dotknąć całe społeczeństwo rosyjskie" (fot.sxc.hu)

- Na czele dwóch kluczowych z punktu widzenia polskiej polityki międzynarodowej ministerstw staną politycy znani z antyrosyjskich poglądów - komentuje w poniedziałek rządowa "Rossijskaja Gazieta" ogłoszenie składu polskiego rządu.

Autorka artykułu opublikowanego na stronie internetowej, Ariadna Rokossowska, przedstawia tylko dwie kandydatury na ministrów - obrony narodowej i spraw zagranicznych. Chodzi, jak podkreśla, o resorty kluczowe z punktu widzenia międzynarodowej pozycji Polski.

O Witoldzie Waszczykowskiem pisze: "Jest nie tylko zwolennikiem antyrosyjskich sankcji Zachodu. Jego zdaniem sankcje powinny dotknąć całe społeczeństwo rosyjskie".

"Jeśli wnosić z wywiadów, których udzielił w minionym roku, Waszczykowski uważa, że Polska powinna zakończyć zbyt intensywną współpracę z Niemcami, które jego zdaniem traktują ją jako terytorium tranzytowe dla (eksportu) towarów do Rosji" - pisze dziennikarka. Według niej Waszczykowski będzie starał się w Niemczech o "zgodę na rozmieszczenie baz NATO w Polsce" i uzna za zadanie polskiej dyplomacji "popieranie prozachodnich ambicji Ukrainy, chociaż "droga tego kraju do NATO jego zdaniem będzie bardzo długa".

Jeśli chodzi o Antoniego Macierewicza, autorka pisze, że jest on "politykiem, który ma skandaliczną reputację nie tylko w Polsce" i pokrótce omawia sprawę likwidacji WSI w 2007 roku oraz konsekwencje ujawnienia nazwisk agentów. Dla potwierdzenia tezy o negatywnym stosunku Macierewicza do Rosji autorka cytuje fragment z artykułu Pawła Wrońskiego dla Gazety Wyborczej, w którym autor ostrzegał, iż nominacja kontrowersyjnego polityka, znanego z antyrosyjskich poglądów, "może sprawić, że nie będzie on na forum NATO traktowany poważnie".

Dziennik "Kommiersant" poinformował o propozycjach co do składu Rady Ministrów bez komentowania kandydatur. Podał nazwiska polityków, którzy mieliby objąć MSZ, MON, MSW oraz mające powstać Ministerstwo Energetyki. "Rezultaty wyborów dały partii Jarosława Kaczyńskiego monopol na władzę" - podsumowuje dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • kapral 2015-11-16 20:45:56
  he he he..... Towarzysze ruskie nie bójcie się!!! Infiltracja Wojska Polskiego przez wasze służby jest tak duża i głęboka,że jeden Macierewicz temu nie da rady.
 • odmęty szaleństwa i kamie 2015-11-10 07:29:16
  Oj, widać, że NAJWAŻNIEJSI ROSJANIE(CI PRZY ICH KORYCIE) naprawdę się boją nowego NASZEGO rządu, a NIEKTÓRZY z nich(ROSJAN PRZY KORYCIE) jednego z NASZYCH nowych ministrów, Antoniego Macierewicza, BOJĄ SIĘ TAK PANICZNIE, że Tatiana Anodina(SYMBOLICZNE PRZECIWIEŃSTWO A.Macierewicza) uciekła z rodziną NAJWAŻNIEJSZEMU, czyli CAROWI, z tych ROSJAN PRZY KORYCIE(towarzyszowi pułkownikowi Wołodii DRUGIEMU) i prawdopodobnie JUŻ NA NIEGO KAPUJE i to JESZCZE PRZED OFICJALNYM OGŁOSZENIEM, że A.M.będzie NASZYM ministrem obrony! RÓWNIE PANICZNIE(RÓWNIEŻ JESZCZE PRZED OFICJALNYM OGŁOSZENIEM, że A.M. będzie NASZYM ministrem obrony) zachowuje się nasz DOTYCHCZASOWY rząd, który wcześniej w ZWALCZANIU opozycyjnego PiS-u("POlowaniu na kaczki") ZAWSZE WSPÓŁPRACOWAŁ z towarzyszem pułkownikiem Wołodią DRUGIM. Przykład ➡ dotychczasowy ICH CZŁOWIEK w Polsce, towarzysz Czesław Kiszczak, nie miał na POgrzebie honorującego go wojska. mimo, że JESZCZE OFICJALNIE NIE BYŁO OGŁOSZONE, że A.M.będzie NASZYM ministrem obrony! ZALEDWIE 1 ROK WCZEŚNIEJ inny kacapski generał w polskim mundurze towarzysz W. Jaruzelski był POchowany z takimi honorami, jakby jego polska kariera była czymś chwalebnym!
 • chowder 2015-11-09 23:14:23
  Polaki nawet bąka nie mogą puścić bez pozwolenia..panów ! To po prostu oznacza ze nadal bedą smrodzic powierzę w kierunku ,,Wschodu' tak długo jak wam będzie kazano...Nic się nie uczycie!Zapomnieliscie 1938..?Bylo tak samo..i jak się skończyło? Oh ..tym razem america nam pomoże ..! Dokładnie jak anglia w 1939..Doprawdy,bycie polakiem to diagnoza!
 • y 2015-11-09 20:54:31
  haha rosjanie boja sie macierewicza... pekaja ze strachu!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA