REKLAMA

Rząd pomoże zatrzymać proces wyludniania się miast?

  • Autor: PAP/AT
  • 22 listopada 2016 06:32
Rząd pomoże zatrzymać proces wyludniania się miast? Miasta metropolitalne oczekują od rządu stworzenia Krajowej Polityki Osiedleńczej, która miałaby powstrzymać proces wyludniania na ich terenie (fot.fotolia)

Samorządy oczekują od rządu programu, który pomoże zatrzymać proces wyludniania się miast i odpływ mieszkańców.

Duże aglomeracje domagają się od rządu wprowadzenia programu, który pomoże im zatrzymać uciekających mieszkańców - pisze "Nasz Dziennik".

Samorządy alarmują, że duże miasta, z wyjątkiem Warszawy, Poznania i Gdańska, wyludniają się. Liczba ludności najbardziej spadła w Katowicach i Łodzi. Ten proces ma się w kolejnych latach pogłębiać, np. w Łodzi do 2050 r. liczba mieszkańców ma spaść o ponad 200 tysięcy.

Miasta metropolitalne oczekują powstania Krajowej Polityki Osiedleńczej, która miałaby powstrzymać proces wyludniania na ich terenie.

Rząd i parlamentarzyści, również ci z opozycji, mają wątpliwości, czy warto taki dokument w ogóle przygotowywać, gdyż nie da się zadekretować tego, gdzie ludzie będą się osiedlać, podejmować pracę, zakładać rodziny, kupować lub wynajmować mieszkania. O tym decydują czynniki ekonomiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA