REKLAMA

Rząd pracuje nad strategią dla pojazdów elektrycznych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 07 czerwca 2016 07:55
Rząd pracuje nad strategią dla pojazdów elektrycznych Niedawno władze Rzeszowa, by zachęcać mieszkańców do bardziej ekologicznych środków przemieszczania się przygotowały zmiany w opłatach za parkowanie w mieście, wprowadzając ulgi dla aut elektrycznych (fot.pixabay.com)

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie powołania Centrum Elektromobilności oraz prezentacja rządowych koncepcji dotyczących rozwoju rynku pojazdów na prąd w Polsce - to główne punkty zaplanowanej na wtorek 7 czerwca konferencji na Politechnice Warszawskiej.

Niedawno władze Rzeszowa, by zachęcać mieszkańców do bardziej ekologicznych środków przemieszczania się przygotowały zmiany w opłatach za parkowanie w mieście, wprowadzając ulgi dla aut elektrycznych.Jeśli samochody na prąd staną się bardziej popularne (a wiele na to wskazuje), lokalne władze muszą liczyć się jednak ze znacznie poważniejszymi zmianami dotyczącymi parkowania w miastach.

– Bardzo dużo włodarzy miast nie zdaje sobie sprawy, że samochody elektryczne niosą ze sobą ogromne wyzwania w zakresie infrastruktury – podkreśla Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric Polska.

Rewolucja wiąże się bowiem z zupełnie innym sposobem ładowania auta. Trzeba zapomnieć o osobnych stacjach „tankowania” prądem, a myśleć o instalacjach do ładowania, znajdujących się przy miejscach parkingowych przed szkołami, centrami handlowymi, na osiedlach.

– Co oznacza, że takie miejsca parkingowe muszą prędzej czy później zostać wyposażone w instalacje do ładowania samochodów – mówi dalej Łukaszewski. – Dla włodarzy miast to jest coś, nad czym należy myśleć już teraz. Jest kilka miast, które przymierza się do instalacji do ładowania samochodów elektrycznych wraz z systemem wypożyczania takich samochodów. Myślę, że to pierwsza jaskółka.

Całą rozmowę zobacz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA