REKLAMA

Rząd rekompensuje likwidację in vitro

  • Autor: PAP/GP
  • 25 stycznia 2016 07:21
Rząd rekompensuje likwidację in vitro Z programu in vitro, który był finansowany przez Ministerstwo Zdrowia i który ma się zakończyć w połowie tego roku, urodziło się 3,8 tysiąca dzieci. (fot. Joshua Rappeneker/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

· W Łodzi powstaje pierwszy ośrodek leczenia niepłodności.
· Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" zostanie on sfinansowany z pieniędzy przeznaczonych do tej pory na zagwarantowanie działania programu in vitro.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w którym pracuje wielu wybitnych specjalistów, miałby się stać ośrodkiem referencyjnym. To tu, jak pisze "DGP", zostałby przygotowane standardy stosowane w innych placówkach w Polsce.

Docelowo ma powstać po jednym ośrodku w województwie.

Z programu in vitro, który był finansowany przez Ministerstwo Zdrowia i który ma się zakończyć w połowie tego roku, urodziło się 3,8 tysiąca dzieci.

Przeczytaj o Narodowym Programie Prokreacyjnym.

- Nowy program będzie w sposób kompleksowy, a nie jedynie fragmentaryczny, wspierać osoby zmagające się z niepłodnością, co może przełożyć się wręcz na większą liczbę urodzeń - deklaruje wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, autor pomysłu.

Zdaniem przeciwników nic nie zastąpi in vitro.

- Cofamy się tylko o 35 lat, gdy nie było metod wspomagania rozrodu - komentuje Barbara Szczerba ze Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA