REKLAMA

Rząd walczy z bezdomnością zwierząt

  • Autor: PAP/AT
  • 27 września 2017 06:32
Rząd walczy z bezdomnością zwierząt Obowiązek rejestracji zwierząt obejmie każdego właściciela, hodowcę czy podmiot prowadzący azyl dla zwierząt (fot.pixabay.com)

W Ministerstwie Rolnictwa trwają prace nad projektem ustawy o identyfikacji zwierząt i utworzeniu centralnej bazy danych o właścicielach psów i kotów. Ma to zapobiec wzrostowi liczby bezpańskich zwierząt i bestialstwu wobec czworonogów

Grzywna za posiadanie nieoznakowanego psa lub kota - tak rząd chce walczyć z bezdomnością zwierząt - pisze środowa "Rzeczpospolita".

W Ministerstwie Rolnictwa trwają zaawansowane prace nad projektem ustawy o identyfikacji zwierząt i utworzeniu centralnej bazy danych o właścicielach psów i kotów. To rozwiązanie ma zapobiec wzrostowi liczby bezpańskich zwierząt i bestialstwu wobec czworonogów - informuje "Rzeczpospolita".

Jak pisze gazeta, resortowy projekt ustawy zakłada, że nowy obowiązek rejestracji obejmie każdego właściciela, hodowcę czy podmiot prowadzący azyl dla zwierząt.

Wszczepienie elektronicznego transpondera pod skórę psa będzie musiało nastąpić nie później niż podczas pierwszego obowiązkowego szczepienia ochronnego przeciwko wściekliźnie (starsze - w terminie 18 miesięcy od dnia wejścia w życie nowych przepisów). Właściciel kota musi go zaczipować w ciągu roku - czytamy w artykule.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA