REKLAMA

Rząd zachęci do zatrudniania seniorów?

  • Autor: Rynekseniora.pl
  • 27 lipca 2016 13:26
Rząd zachęci do zatrudniania seniorów? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad nowym system ulg mających zwiększyć zatrudnienie starszych pracowników (fot.:pixabay.com)

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad nowym system ulg mających zwiększyć zatrudnienie starszych pracowników.
• Pracodawcy chcą skrócenia okresu ochronnego dla osób w wieku przedemerytalnym oraz wprowadzenia umów na czas określony - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Jak wyjaśnia DGP wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, obecny system ulg związanych z Funduszem Pracy jest niewystarczający. Jednocześnie zapewnia, że resort przygotuje taki program, żeby pracodawcom opłacało się zatrudniać starszych pracowników. Nie chce jednak ujawniać, w jakim kierunku mogą pójść zmiany.Jak jednak zauważa DGP, nieoficjalnie mówi się, że na propozycji rządu skorzystają przedsiębiorcy, którzy zatrzymają wcześniejszych emerytów, czyli kobiety 60+ i mężczyzn, którzy ukończyli 65 lat.

Jeśli chodzi o samych pracodawców, to chcą oni zmian w zasadach opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Dariusz Jadczyk, przewodniczący zarządu Regionalnej Organizacji Pracodawców w Częstochowie twierdzi, że w pierwszej kolejności trzeba znieść obowiązek płacenia należności rentowych przez dorabiających emerytów. Z kolei Dorota Wolicka, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jest przekonana, że potrzebna jest obniżka wszystkich składek dla wszystkich płatników, bo tylko w ten sposób będą powstawać nowe miejsca pracy.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA